Mišičák (KSČM): Tisíce lidí si připomněly výročí vraždy Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta

21. 1. 2017 6:30

Berlín (15. ledna 2017) - Komunistické levicové strany a organizace si připomněly 98. výročí vraždy německých vůdců komunistického hnutí Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta a rok 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce.

Mišičák (KSČM): Tisíce lidí si připomněly výročí vraždy Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta
Foto: kscm.cz
Popisek: Vojtěch Mišičák, KSČM

Nespočet rudých karafiátů leží od chladného nedělního rána na náhrobních kamenech Rosy Luxemburgové, Karla Liebknechta a dalších významných komunistů a socialistů na centrálním hřbitově v Berlíně - Friedrichsfelde, kde stojí slavný památníku socialistů.

I přes nepřízeň počasí měla demonstrace asi 10.000 účastníků, dalších několik tisíc lidí se přišlo poklonit individuálně k monumentu v centru památníku na kterém stojí „DIE TOTEN MAHNEN UNS“, v překladu „mrtví nás varují“. Dnes je potřeba toto varování brát ještě vážněji. Nastává doba, kdy kapitalismus již celosvětově nestíhá řešit následky své existence. Z minulosti víme, že tragickým východiskem krize kapitalismu může být i jeho nejreakčnější forma - fašismus. Přes 70 let života v míru není samozřejmostí.

Mezi účastníky demonstrace převažovali mladí komunisté ze všech částí Německa. Účastníci z Komise mládeže KSČM v Brně se zařadili po boku organizace Rebell, to je mládežnická organizace Marxisticko-leninské strany Německa (MLPD). Mezi mnoha transparenty mě zaujal zejména ten s nápisem „Die BRD ist nicht unser Staat, alle Macht dem Proletariat!“, tedy „SRN není naše země, všechnu moc proletariátu!“

Letošní demonstrace vyjadřovala zejména vůli k jednotě v revolučním boji za zachování míru, proti imperialismu a jeho poskokům.

Vojtěch Mišičák

  • KSČM
  • Pravda nesmí záviset na tom, komu bude sloužit!
  • mimo zastupitelskou funkci

Rosa Luxemburgová řekla: „Lidstvo čekají jen dvě možnosti: socialismus nebo barbarství“. Právě před stoletím se poprvé v dějinách vydala jedna země cestou socialismu. A z jiskry vzešel plamen...

Soudružky a soudruzi, milí čtenáři. I my máme na výběr z těchto dvou cest. Nenechme se současným režimem zmást k chvostizmu, oportunismu, buržoaznímu politikaření, nebo dokonce populismu, která nás i občany přivede jen k barbarství. Komunistická strana vždy stála pevně na základech marxismu, nesmí nechat sebou cloumat tam, kudy režimní vítr zavane. Vyberme si cestu socialismu!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Problém není v jednacím řádu, ale v politické kultuře

15:57 Farský (STAN): Problém není v jednacím řádu, ale v politické kultuře

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 26. dubna 2019 k novele zákona o jednacím řádu Poslanecké s…