Mitáček (STAN): Chceme zlepšit dopravní obslužnost ZOO Lešná

24.06.2024 16:32 | Tisková zpráva
autor: PV

Zlínský kraj podpořil částkou 25 mil. Kč další rozvojovou etapu v ZOO Zlín, konkrétně se jedná o podporu projektu Karibuni II.

Mitáček (STAN): Chceme zlepšit dopravní obslužnost ZOO Lešná
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ivo Mitáček, nezávislý kandidát, odborník na krizovou komunikaci a bezpečnost

V její první etapě půjde o vybudování záchranného a chovného centra CITES pro ohrožené lvy. Zastupitelé STAN rovněž podpořili schválení poskytnutí individuální investiční dotace na projekt s názvem: „Domov pro seniory Hornolidečska“.

Zlínská zoologická zahrada je největším lákadlem pro návštěvníky nejen z našeho kraje, ale ze všech okolních regionů Česka, Slovenska, Polska nebo Rakouska. Atraktivitu zoo zvyšuje nejen soustavný a systematický rozvoj, ale především enormní zájem návštěvníků oceňujících celkový koncept zahrady a jednotlivé chovy. ZOO Zlín má ambici dosáhnout nebývalé mety až 1 mil. návštěvníků za rok. To ji staví v našem kraji na první místo ze všech nabízených atrakcí v destinačním managementu regionu.

„S rozvojem uvnitř zoo se ale zapomnělo na související rozvoj jeho okolí před branami zahrady. Kapacitní parkovací plochy již nestačí soustavnému náporu návštěvníků, v okolí je nevyhovující a složité dopravní řešení jednotlivých komunikací, kritická je nepřehledná a nebezpečná křižovatka před hlavním vchodem, stejně jako k uklidnění dopravy nepřispívá totálně zmatečná a nepřehledná změť dopravních a informativních značek, křížení cyklostezek, frekventované chodníky a přechody pro chodce, stejně jako zmatečné přejíždění řidičů mezi placenými a neplacenými parkovišti,“ sdělil krajský zastupitel za STAN Ivo Mitáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

7:04 Zajíčková (ODS): Náš systém je dnes evropským vzorem

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k regulacím kratomu.