Míth (ODS): Pane Babiši, všici nekradnů aneb co mně vadí na EET

25.01.2017 6:36 | Zprávy
autor: PV

Možná to bude znít z úst mě coby člena ODS a radního pro školství na Praze 4 překvapivě, ale za největší problém nepovažuji samotné zavedení EET. Děsivá je ale složitost administrace a celý ten moloch, co se kolem něj vytvořil.

Míth (ODS): Pane Babiši, všici nekradnů aneb co mně vadí na EET
Foto: ODS
Popisek: Jaroslav Míth

Proč, když hlásaným motem EET je řádný výběr daní a daňová efektivita, ho doprovází taková byrokratická neefektivita? A když už to samo neumí, proč tedy neulehčí a neubere nesmyslů někde jinde?

Menší podnikatelé a firmy mají jen omezený počet rukou a nejsou schopní už pokrýt všechny ty nemožné lhůty a termíny, hlášení, potvrzení, kontroly, revize atd. Pokud už Sobotkova vláda EET zaváděla, měla tím výrazně zjednodušit systém a regulaci podnikatelské činnosti. Pak by i jeho přijetí bylo v úplně jiném gardu a já ho vzal možná na milost.

Ale co chcete od systému, kterému do rodného listu dali, že ho zavádí, protože přece „všici kradnú“. Ne, „všici“ rozhodně „nekradnú“, pane ministře. Na rozdíl od vás většina lidí chodí do práce, vydělává těžce peníze, horko těžko splácí úvěry a hlavně nedostává od státu štědré dotace na cokoliv.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Neschopnost ratifikovat Istanbulskou úmluvu

13:02 Niedermayer (TOP 09): Neschopnost ratifikovat Istanbulskou úmluvu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k zamítnuté Istanbulské úmluvě.