Mlýnková Išková (Svobodní): Omezení biopaliv aneb když EU objeví Ameriku

04.03.2017 11:30 | Zprávy
autor: PV

Evropská unie nás léta nutila používat biopaliva, prý v zájmu životního prostředí. Evropská komise zjistila, po deseti letech povinného přimíchávání biopaliv v ČR, že takto obohacené pohonné hmoty životnímu prostředí škodí, zejména kvůli změnám využití krajiny.

Mlýnková Išková (Svobodní): Omezení biopaliv aneb když EU objeví Ameriku
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

I Česká republika se stala monokulturní krajinou řepky. Komise navíc přesně neví, odkud pochází biopaliva, které jsou na evropský trh dovážena. Nad takovými biopalivy tak visí otazník, za jakých podmínek jsou vyráběna.

Proti snížení podílu biopaliv samozřejmě nejvíc křičí jejich výrobci a mezi největší dodavatele biopaliv v Česku patří firmy ministra financí Andreje Babiše.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Mohu požádat o vaše vyjádření k tvrzení Hlubučka?

Co je na tom, co uvádí pravdy? https://www.infakta.cz/rozhovor-s-petrem-hlubuckem-cast-2-strujci-dozimetru.html Jaká je vaše skutečná role v kauze Dozimetr a je STAN opravdu tak transparentní, jak se snažíte prezentovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Vláda spí a nic nedělá, spí jak Šípková Růženka

23:08 Skopeček (ODS): Vláda spí a nic nedělá, spí jak Šípková Růženka

Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 25. března 2026 k zákonu o pojistném na sociální zabezp…