Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman Kulhánek se o náš kraj nestará

24.05.2023 7:17 | Tisková zpráva

Srazit paty, poděkovat a odejít. Strategie, kterou zvolil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek, když vyjednává s ministry současné vlády, jistě vyhovuje jeho stranickému šéfovi a vicepremiérovi vlády Vítu Rakušanovi. Pro občany Karlovarského kraje ale jeho přístup znamená doslova katastrofu.

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman Kulhánek se o náš kraj nestará
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

Na posledním jednání krajského zastupitelstva se do něj proto opřela šéfka zastupitelského klubu Jana Mračková Vildumetzová, která mu položila hned několik otázek na řešení palčivých problémů, které aktuálně trápí karlovarský region. Jako obvykle se ale nic konkrétního nedozvěděla.

„Buď nic neví, ten problém neřeší, nebo prý víc dělat nemůže. To jsou v kostce odpovědi na moje otázky, které jsem směřovala na dokončení podatelny krajského soudu, zavírání poboček České pošty a finančního úřadu nebo počtu investičních pobídek za náš kraj. On se o náš kraj prostě nestará,“ vysvětluje Mračková Vildumetzová, která je nově i v čele krajské stínové vlády.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33780 lidí

V Karlovarském kraji, který je strukturálně postižený a má největší skupiny seniorů a sociálně slabých, se má 1. července uzavřít čtrnáct poboček České pošty. Zastupitelstvo, i díky hlasům koaličních zastupitelů, prosadilo usnesení, aby se tento krok zastavil a řádně projednal se starosty.

„Hejtman Petr Kulhánek nám minule sliboval, jak bude jednat s vládou a probere i Českou poštu. Tak jsem se ptala na výsledek jednání. Bohužel, dle očekávání nebyl žádný a hejtman prý za kraj náš vůbec nebojoval,“ zlobí se Mračková Vildumetzová.

Čtrnáct poboček v kraji se tak definitivně uzavře, protože posun nepřineslo ani jednání v Ústí nad Labem s pověřeným ředitelem České pošty. Hejtman na zastupitelstvu mluvil o tom, jak je to jednání důležité, u toho ale také zůstalo. Ještě horší scénář mělo zavírání třech finančních úřadů v kraji. „Nemáme informace, není to náš boj,“ sdělil k tomu ve své podstatě hejtman na zastupitelstvu.

Jana Mračková Vildumetzová otevřela ještě jedno téma. Vedení kraje nechalo v Karlových Varech k 31.3. 2021 v tichosti uzavřít podatelnu krajského soudu. Opozice s tím, že by měli občané dojíždět navždy už jen do Plzně, nesouhlasila a doslova si vykřičela, aby se podatelna znovu otevřela. Už jsou to ale dva roky a podatelna je stále zavřená. „Prý to běží, ale hejtman přiznal, že neví, kdy se reálně otevře. Jsme krajem bez krajského soudu i bez podatelny. Což absolutně nechápu,“ dodává Mračková Vildumetzová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

16:02 Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

Vláda schválila návrh nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje podmínky ochrany pro…