Munzar (ODS): EET je zátěží pro podnikatele a symbolem nesmyslné nedůvěry

24.06.2022 10:21 | Tisková zpráva

Občanští demokraté dlouhodobě označují EET za především nesmyslnou a byrokratickou zátěž pro malé a střední podnikatele. Je klíčové, aby proces zrušení EET proběhl ještě do konce roku.

Munzar (ODS): EET je zátěží pro podnikatele a symbolem nesmyslné nedůvěry
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

V současné době je totiž elektronická evidence pouze pozastavena a pokud k aktuálně navrhovanému zrušení nedojde, od 1. ledna 2023 se znovu automaticky evidence obnoví pro restaurace, ubytovací služby i maloobchod, nově by se k nim ale přidali i lidé z další vlny, jako jsou kadeřnice, řemeslníci, trhovci i všichni další, kdo v současné době přijímají platby v hotovosti.

„Dlouhodobě usilujeme o zrušení EET. Je zátěží pro malé a střední podnikatele, je symbolem nesmyslné nedůvěry ke všem, kteří se vydali na nelehkou cestu podnikání. Evidence sliby o přínosech nepřinesla, jen podnikatele zatížila dalšími náklady, tajnými kontrolami a pokutami za pochybení, které nemají nic společného s plněním daňových povinností,“ řekl Vojtěch Munzar, poslanec ODS a místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny PČR.

Podle Munzara je schválení zrušení EET v současné době zásadní. „Pokud návrh na zrušení neschválíme, dostaneme se do rizika, že od 1. ledna EET po aktuálním pozastavení znovu sepne. A to nejenom pro provozovatele restaurací nebo služeb, ale nově také pro 3. a 4. vlnu, tedy například pro trhovce, kadeřnice, řemeslníky nebo veterináře, tedy pro všechny, kteří přijímají platby v hotovosti,“ dodal Munzar.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Věříte v mír?

Dobrý den, jak vidíte šance, že Rusko a Ukrajina se dohodnou na míru? Přijde mi, že se konflit neustále eskaluje a o mírových jednání už neslyšíme ani je nikdo neinicuje. Ano, jednat a věřit v dohodu s diktátorem asi lze jen obtížně, ale pokud k tomu nedojede, tak jak jinak tomůže skončit, než že Pu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nacher (ANO): Zvýšíme tím spotřebitelům práva

22:33 Nacher (ANO): Zvýšíme tím spotřebitelům práva

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 30. září 2022 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění záko…