Munzar (ODS): Každý den znamená obrovské ekonomické ztráty

04.02.2021 10:46

Hospodářský výbor přijal návrh usnesení, která řeší situaci firem navázaných na gastronomii

Munzar (ODS): Každý den znamená obrovské ekonomické ztráty
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Firmy, které byly zaměřeny na dodávky zboží a služeb do uzavřených gastronomických zařízení, jsou v tíživé situaci. Jejich aktuální příjmy nemohou pokrýt jejich trvající náklady.

Anketa

Chcete Prymulu zpět coby ministra zdravotnictví?

29%
58%
hlasovalo: 10460 lidí

Jedinou podporou, kterou dnes mají, je možnost získání 60 % nákladů na mzdy svých zaměstnanců. Vláda už neřeší, kde mají získat zbývajících 40 % a další peníze na fixní náklady. Druhou skupinou, na kterou vláda zapomněla, jsou živnostníci bez vlastní provozovny, kteří nemají nárok na kompenzační bonus. Proto hospodářský výbor apeluje na vládu, aby se co nejrychleji těmito firmami a podnikateli začala zabývat.

„Jsem rád, že podvýbor pro podnikatelské prostředí a následně hospodářský výbor včera jednohlasně přijal výzvu, aby se vláda oběma skupinami opomenutých podnikatelů a živnostníků urychleně zabývala a poskytla jim kompenzační podporu. Je to silný signál pro vládu, aby v tomto začala konečně jednat, protože každý den mají obrovské ekonomické ztráty,“ uvádí poslanec a člen hospodářského výboru Vojtěch Munzar a dodává: „Vláda složitostí a nepřehledností svých vlastních covidových programů sama způsobuje, že jsou skupiny živnostníků a firem opomenuty, případně kvůli složitosti a byrokratickým požadavkům na podporu nedosáhnou. Aby byla podpora účinná, měla by být dostatečná, rychlá, jednoduchá a její stanovení by mělo vycházet z lehce měřitelných a ověřitelných údajů, jako je například stanovení určitých procent z obratu z doby před lockdownem.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Tradice zaniklé obce zasluhuje podporu

17:33 Talíř (KDU-ČSL): Tradice zaniklé obce zasluhuje podporu

Obec Křtěnov na Českobudějovicku má pohnutý osud. V roce 1930 měla 221 obyvatel, od roku 1991 bohuže…