Munzar (ODS): Symbol odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany

25.12.2021 12:44 | Ze sítí

Připomínka na facebookovém profilu k výročí narození Milady Horákové

Munzar (ODS): Symbol odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Před 120 lety (25. prosince 1901) se narodila Milada Horáková. Česká právnička, politička, bojovnice za práva žen, oběť justiční vraždy během komunistických procesů v 50. letech minulého století.

Kvůli své neústupnosti během svého soudu se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

Již v roce 1918 se jako studentka gymnázia účastnila protiválečných demonstrací. Od roku 1929 byla členkou České strany národně sociální (ČSNS), angažovala se ve prospěch zrovnoprávnění žen v legislativě.

Neušla pozornosti gestapa a 2. srpna 1940 byla společně s manželem zatčena, v různých nacistických žalářích strávila celou válku. Po roce 1945 vstoupila znovu do vedení obnovené strany ČSNS a přijala poslanecký mandát Prozatímního národního shromáždění.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

K čapímu hnízdu

Dobrý den, podle mě je hlavní problém v tom, že kauza po tolika letech nebyla uzavřena, vás tento fakt neznepokojuje? Padni komu padni, ale aby jak je možné se soudy tak vlečou? To není jen tento případ

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Trump chce mír, ne válku

9:15 Vích (SPD): Trump chce mír, ne válku

Napjatá schůzka mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyre…