Nacher (ANO): Chceme zapojit sociální firmy a rozšířit uplatnění učňů

06.05.2016 15:19 | Zprávy
autor: PV

Radní hlavního města pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková navštívila ve čtvrtek společně s předsedou výboru pro vzdělávání Patrikem Nacherem tři pražské gastronomické školy. V souvislosti s nedávnou kauzou kolem stravování v průběhu zasedání zastupitelstva oba politici ujistili ředitelky škol, že stojí o jejich maximální zapojení na praxích ve spolupráci s magistrátem, a to včetně zajištění stravy pro pražské zastupitele.

Nacher (ANO): Chceme zapojit sociální firmy a rozšířit uplatnění učňů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Radní Irena Ropková navštívila společně s předsedou výboru Patrikem Nacherem postupně Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště, v Čakovicích, Střední odborné učiliště gastronomie a podnikání v Praze 9 a rovněž Střední odborné učiliště gastronomie U Krbu v Praze 10.

„V rámci jednoho dne jsme chtěli na vlastní oči zkontrolovat, jakým způsobem probíhá výuka na těchto školách zřizovaných hlavním městem a zejména v souvislosti s nedávnou nešťastnou kauzou ohledně stravování na pražském magistrátu vyvrátit spekulace o tom, že se s učilištěm v Čakovicích nepočítá,“ vysvětluje radní.

Na učilišti v pražských Čakovicích přijali oba politici pozvání k obědu, který připravili a servírovali v rámci praktické výuky žáci školy. „Všechna podávaná jídla byla velmi chutná. Myslím, že celé nedorozumění pramení spíše z toho, že jsme v minulosti mohli z široké nabídky školy vybrat pouze jedno jídlo, které se následně podávalo na zastupitelstvu. Logicky jsme se tak nemohli zavděčit všem,“ uvedl předseda výboru Nacher s tím, že nabídka jídel by se měla napříště rozšířit i o lehčí a případně dietní stravu. „O to, aby nám v průběhu náročných jednání vařili učni z Čakovic, i nadále stojíme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA, MPA byl položen dotaz

Rodiče

Dobrý den, mohu se zeptat, kdo přesně ze senátorů stojí za návrhem, aby rodič, který nemá po rozvodu dítě v péči, mohl být z důležitých rozhodnutí života dítěte vyloučen? Já nevím, podle mě to není úplně správné, i když zase někdy je mezi rodiči domluva obtížná a doplácí na to právě dítě, což také n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…