Nacher (ANO): Vzdělávání v hlavním městě není jen o tématu šikana

12. 3. 2016 12:30

Školící zařízení v podobě robotického pracoviště má ode dneška k dispozici Střední průmyslová škola v Betlémské ulici. Učebny umožní studentům vyzkoušet si robotická zařízení v praxi, a to včetně práce s programy, které jsou využívány v reálné výrobě.

Nacher (ANO): Vzdělávání v hlavním městě není jen o tématu šikana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Patrik Nacher

Magistrát hl. m. Prahy jako zřizovatel školy na pořízení šestiosého robota s příslušenstvím přispěl částkou 2,4 milionu. Kč. Jde o jeden ze způsobů, jak mezi žáky a studenty podpořit zájem o studium technických oborů a zvyšovat tak jejich konkurenceschopnost na pracovním trhu.

„Jestli nějak pomoci odbornému vzdělávání, tak průmyslovka v Betlémské ukázala tu nejlepší cestu. Nové vybavení učeben je unikátní nejen v pražském měřítku. Když jsem viděl ty tři učebny, záviděl jsem studentům, v jakých podmínkách se dnes mohou připravovat na budoucí praxi. Návštěvu této školy bych doporučil novinářům. Vzdělávání v hlavním městě není jen o tématu šikana,“ uvedl pražský zastupitel a předseda Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Patrik Nacher.

Školicí set tvoří průmyslový šestiosý robot IRB120 s řídicím systémem IRC5 je charakterizován nejen malou zástavbovou plochou a nízkou hmotností, ale také nízkou spotřebou energie. Pracoviště o rozměrech 1,2 m x 1,2 m také umožňuje rozšíření o další prvky automatizace jako například dopravníkové pásy, magnetické či pneumatické prvky, kompresor, kamerový systém a další.

Od školního roku 2012/2013 zaznamenala Střední průmyslová škola strojnická v Betlémské značný rozmach. Zatímco v září 2012 se vzdělávalo ve škole 154 žáků, o rok později to bylo již 180 žáků a v letošním roce je škola na hodnotě 271, což znamená prakticky dvojnásobek oproti výchozímu stavu. Kromě nárůstu počtu žáků došlo také k rozšíření vzdělávací nabídky. K původnímu oboru Strojírenství přibyl druhý nosný obor Informační technologie a pro ideální přípravu ke vzdělávání na vysokých školách také Technické lyceum.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valenta (BPP): Občané proti hazardu mi připomínají velkou černou díru

19:57 Valenta (BPP): Občané proti hazardu mi připomínají velkou černou díru

Neprůhlednost některých neziskových organizací mne opravdu nepřestává překvapovat. Dnes jsem byl hos…