Plán na sloučení obou škol a přesunutí výuky na Prahu 4 představila radní Irena Ropková společně s předsedou zastupitelského výboru pro vzdělávání Patrikem Nacherem (ANO) v květnu tohoto roku. Chystaná změna byla vedena snahou řešit neudržitelný stav související s nízkou naplněností školy, vysokými náklady na provoz prakticky prázdné budovy a současně nedostatečnými výsledky ze strany vedení školy při snaze situaci řešit.
„Po důkladném zvážení jsem se rozhodla plán prozatím odložit, a to i přesto, že si za důvody stojím a považuji jej za logické řešení, kterému se bohužel do budoucna nebude možné vyhnout, pokud by měl být zachován současný nevyhovující stav,“ uvedla radní Ropková s tím, že na provoz poloprázdné budovy vynakládá město každoročně přibližně tři miliony korun a dalšími dvěma miliony korun musí přispívat z rezerv na platy zaměstnanců, neboť příspěvek ze státního rozpočtu vzhledem k nízkému počtu žáků nedostačuje. Škola za uplynulých deset let přišla o dvě třetiny žáků.
Škola musí oslovit veřejnost
Školu nyní čeká náročný úkol zastavit úbytek žáků a oslovit širokou veřejnost s cílem popularizovat zeměměřický obor a nalákat nové zájemce o studium. „Zeměměřiči jsou žádanými odborníky na trhu práce, a to nejen ve veřejném sektoru. Je zapotřebí, aby škola více využívala možnosti propagace, více spolupracovala se základními školami a kromě toho oslovovala zájemce i na sociálních sítích a v médiích,“ uvedl předseda výboru pro vzdělávání Patrik Nacher.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PSP ČR