Navrátil (KDU-ČSL): Sociální služby dostanou na dotacích stejně jako loni

03.01.2021 18:59

Parametry rozpočtu Moravskoslezského kraje na rok 2021 zásadně ovlivnila pandemie koronaviru – peněz přijde do krajské pokladny mnohem méně. Krajští zastupitelé však rozhodli, že na dotace do sociální oblasti půjde stejný „balík“ jako loni – 120 milionů korun.

Navrátil (KDU-ČSL): Sociální služby dostanou na dotacích stejně jako loni
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)

V souvislosti s přijímáním protikoronavirových opatření rostou v sociálních službách provozní výdaje. Poskytovatelé těchto služeb musejí vynaložit mnohem více peněz na to, aby udrželi jejich kvalitu a dostupnost, a zároveň zajistili vše potřebné, aby minimalizovali přenos nákazy.

Proto krajští zastupitelé na svém prosincovém zasedání při schvalování krajského rozpočtu na příští rok alokovali 120 milionů korun pro dva dotační programy vyhlašované v sociální oblasti. Je to stejně jako loni. Osmdesát milionů korun půjde na realizaci Programu na podporu financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb včetně realizace protidrogové politiky Moravskoslezského kraje a 40 milionů korun na Program na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2021.

„Jsem přesvědčen o tom, že kraj tak opět významně pomůže v nadcházejícím roce zabezpečit stabilní fungování krajské sítě sociálních služeb,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal: „Chceme dále pokračovat v dlouhodobém zkvalitňování sociálních služeb, aby byly funkční, důstojné, naplňovaly všechny potřeby klientů. Záleží nám na zvyšování kvality života občanů našeho kraje, kteří sociální služby využívají.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný (Volný blok): Máme tady velký klacek, teď ti to ukazujeme na Lipovské

21:47 Volný (Volný blok): Máme tady velký klacek, teď ti to ukazujeme na Lipovské

Projev na 118. schůzi Poslanecké sněmovny 17. září 2021 k návrhu na odvolání Hany Lipovské z Rady Če…