Navrátil (KDU-ČSL): Všichni pěstouni jsou pro nás důležití

12. 8. 2019 10:01

Pěstouni půjdou zdarma do Světa techniky, také se podívají z věže Bolt Tower.

Navrátil (KDU-ČSL): Všichni pěstouni jsou pro nás důležití
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)
reklama

Moravskoslezský kraj chce poděkovat lidem, kteří mají děti v pěstounské péči. Pěstouny i veřejnost kraj pozve na už 3. ročník Dne pěstounství, který se uskuteční 12. října 2019. Pěstouni si budou moci vyzvednout volné rodinné vstupenky do Světa techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Ostatní návštěvníci Dne pěstounství získají do Světa techniky 20% slevu.

Kromě volných vstupenek do Velkého a Malého světa techniky je pro pěstouny připraveno 100 vstupů na Bolt Tower. Počet je omezený s ohledem na provozní možnosti této atrakce.

Volné vstupenky pěstouni získají na stánku Moravskoslezského kraje oproti voucheru, který pro ně bude po konci letních prázdnin připravený na všech obecních úřadech obcí s rozšířenou působností. Je tedy potřeba, aby si pěstouni vouchery na svých úřadech podle místa trvalého bydliště vyzvedli, ještě než vyrazí na Den pěstounství do Ostravy. Ostatní návštěvníci pak budou moci na stánku Moravskoslezského kraje získat na vstupenky do Malého nebo Velkého světa techniky slevu 20%.

Jiří Navrátil

  • KDU-ČSL
  • Politika už musí být konečně službou lidem.
  • náměstek hejtmana

„Snažíme se snižovat počet dětí, které musí vyrůstat v ústavních zařízeních. Všem je přece jasné, že kluk nebo holčička, kteří žijí v přirozeném rodinném prostředí, mají lepší předpoklady pro zdravý psychický i sociální vývoj. Doufám, že i Den pěstounství bude motivací pro ty, kteří zatím váhají, jestli se mají nějakého dítěte ujmout. O pěstounské péči se lidé budou moci během akce více dovědět například na krajském informačním stánku. Všichni pěstouni jsou pro nás důležití. Chceme jim poděkovat, připravit pro ně výjimečný den a taky je potěšit volnými vstupenkami do Světa techniky,“ řekl náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil, který nad akcí Den pěstounství opět převzal záštitu.

Nárok na voucher má pěstoun, společně posuzovaná osoba, partner pěstouna žijící ve společné domácnosti, včetně pěstounů na přechodnou dobu a nezaopatřené děti ve věku  od 3  do 26 let (biologické i přijaté) žijící v pěstounské rodině. Děti do 3 let mají do Světa techniky vstup zdarma automaticky.

Vouchery si pěstounské rodiny musí vyzvednout na svém místně příslušném obecním úřadě obce s rozšířenou působností, na Oddělení sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

8:56 Premiér Babiš: Návrh Pirátů, který prohlubuje deficit rozpočtu o 35 miliard, je zbytečný

Přepis nedělního pořadu „Čau lidi“, 22. listopadu 2020