Navrkal (KSČM): Spojení, které přináší užitek Blansku a jeho občanům

30.09.2018 6:33 | Zprávy
autor: PV

Jihomoravský kraj se dlouhodobě snaží být co nejlepším partnerem pro města a obce a nejinak je tomu i v případě města Blanska. Klub KSČM v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje, v němž Blanensko reprezentuji, v poslední době podporoval celou řadu konkrétních aktivit pro zlepšení kvality života v Blansku.

Navrkal (KSČM): Spojení, které přináší užitek Blansku a jeho občanům
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Nechci zde vyjmenovávat kompletní výčet projektů a oblastí, které jsem společně s klubem KSČM pro blanenské obyvatele podpořil, ale dovolím si připomenout ty hlavní. Začal bych oblastí zdravotnictví, protože právě zdraví je tím nejdůležitějším, co člověk má. Jsem tedy rád, že kraj s mou podporou směřuje každoročně nemalé finanční prostředky na přístrojové vybavení Nemocnice Blansko, která má své nezastupitelné místo v základní síti zdravotnických zařízení v Jihomoravském kraji. Občané si zaslouží špičkovou zdravotní péči a jsem hrdý na to, že tomu můžeme jako KSČM napomáhat.

Celou řadu občanů denně trápí otázka dopravy a dopravní obslužnosti. Ať už cesta do školy, k lékaři, do práce nebo jen nedělní projížďka na cyklostezce, by podle mého soudu měla být kvalitní, rychlá a levná. Ani v této oblasti by se mnohé v Blansku nemohlo uskutečnit bez spolupráce s Jihomoravským krajem – třeba přemostění řeky Svitavy a železničního koridoru na staré Blansko. To naše město realizuje na základě společného memoranda s krajem v hodnotě několika set milionů korun. Dobrá spolupráce se projevila též při opravě průtahu města, nebo v otázce napojení našich cyklostezek na krajskou síť.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

22:33 Dvořák (STAN): Stát potřebuje úřednickou hlavu. Proč rušit něco, co funguje?

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…