Nekl (KSČM): Arogance moci elit vůči občanům narůstá

08.07.2016 4:28 | Zprávy

Strach politiků z občanů je enormní. Začínáme čím dál častěji slýchat, že referendum je něco špatného a lidem by se neměla dát možnost rozhodovat takovýmto přímým způsobem. Občany označují někteří politici za aktivisty a nepřejí si, aby o něčem důležitém rozhodovali.

Nekl (KSČM): Arogance moci elit vůči občanům narůstá
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Součástí je potom povýšenecké dělení lidí na ty lepší a horší. Nelíbí se jim názory lidí z venkova, nelíbí se názory starších nebo také lidi s jiným názorem. To jak na úrovni české, tak evropské. Pokud by měla většina občanů na něco jiný názor než vládnoucí elitářská třída, tak hlavně, aby se nevypisovalo žádné referendum.

To je samozřejmě nebetyčná drzost a nepochopení hlavního úkolu politika. Tím úkolem je rozhodovat podle přání občanů-voličů. Ostatně, jak říká i naše ústava, lid je zdrojem veškeré státní moci. Volené zástupce máme od toho, aby realizovali právě vůli občanů v konkrétní kroky ve formě určitého většinového konsensu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

9:04 Vích (SPD) Kauzy Bitcoin a Dozimetr jako symbol selhání současné vlády

Když před volbami koalice SPOLU slibovala „slušnou politiku“ a „transparentnost“, voliči možná ještě…