Němcová (ODS): Andreji Babišovi o skutečné řešení migrační krize nejde, chce se jen zviditelnit

27.11.2015 21:05 | Zprávy

Andrej Babiš dnes prohlásil, že by se Česká republika měla přidat k žalobě na prohlasování povinných kvót pro přerozdělení migrantů mezi jednotlivé členské země EU.

Němcová (ODS): Andreji Babišovi o skutečné řešení migrační krize nejde, chce se jen zviditelnit
Foto: Daniela Černá
Popisek: Miroslava Němcová v Ostravě

Toto stanovisko 1. místopředsedy vlády je v rozporu s tím, jak v této věci hlasuje v Poslanecké sněmovně.

1. října 2015 ODS ve sněmovně navrhla desetibodové usnesení k situaci v oblasti bezpečnosti a migrace. V prvním bodě jsme navrhovali právě to, aby se ČR k žalobě připojila. V hlasování ministr financí Andrej Babiš tento návrh nepodpořil a tak i kvůli jeho hlasu návrh schválen nebyl. Propásli jsme tak vhodný čas k podání žaloby. Podobně nepodpořil Andrej Babiš další návrh, který se týkal zásahu proti pašeráckým lodím a požadavku, aby byly využity veškeré možnosti k získání souhlasu OSN k potírání pašeráků.

Jeho dnešní postoj je naprosto nedůvěryhodný a dokazuje, že se Andrej Babiš veze na momentální vlně a jde mu pouze o zviditelnění. Hlasování ve sněmovně jej usvědčuje z toho, že o skutečné řešení vážné migrační krize mu vůbec nejde.

Miroslava Němcová
předsedkyně mandátového a imunitního výboru PS PČR

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

6:07 Ministr Kupka: Hnutí ANO už po 8 z 10 pokusů neuspělo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu na důchodovou reformou.