Němcová (ODS): Pozvánky na oslavu státního svátku? Prezident opět lže

26.10.2019 11:42

Komentář na facebookovém profilu k pozvánkám na oslavu státního svátku

Němcová (ODS): Pozvánky na oslavu státního svátku? Prezident opět lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová
reklama

1) Prezident oznámil, že na oslavy státního svátku nepozval ty poslance, kteří hlasovali pro podání ústavní žaloby na hlavu státu.

2) Není to pravda. Z ODS někteří pozváni byli navzdory tomu, že žalobu podpořili. Jiní pozváni nebyli, přestože žalobu také podpořili (např. Petr Fiala, Marek Benda, Zbyněk Stanjura).

3) Jana Černochová pozvána nebyla, přestože se hlasování pro nemoc v rodině nemohla zúčastnit a byla řádně omluvena. Důvodem prezidentovy přízemní msty bude nejspíše fakt, že paní poslankyně obhajuje profesionalitu šéfa BIS, kterého Miloš Zeman nesnáší.

4) Ukazuje se, že na Hradě si vedou evidenci poslušných a neposlušných poslanců. Mezi poslušné patří bez vyjímky všichni poslanci KSČM, SPD, ANO a ČSSD.

5) Prezident touto selekcí trestá zákonodárce za jejich názory a hlasování. Poslanci skládají slib, že budou hlasovat v souladu se svým vědomím a svědomím, nikoli v souladu s přáními a příkazy Miloše Zemana.

6) Státní svátek není soukromá oslava prezidenta a jeho kývačů. Zejména není příležitostí k vyřizování si účtů. Miloš Zeman není stát, třebaže si to pod vlivem svého okolí a pod dalšími vlivy myslí.

7) Děkuji prezidentovi republiky, že mě na Hrad nepozval. Vloni jsem mu pozvánku vrátila s tím, že nesouhlasím se způsobem, kterým vykonává nejvyšší ústavní funkci. Jeho práce se během roku výrazně zhoršila, na změnu k lepšímu naděje není. Státní svátek po dobu trvání jeho mandátu s radostí oslavím jinak a jinde.

Miroslava Němcová

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Odsuzujeme jakoukoli formu násilí páchanou na ženách

15:01 Rozvoral (SPD): Odsuzujeme jakoukoli formu násilí páchanou na ženách

Dnes si připomínáme Mezinárodní den za odstranění násilí páchaného na ženách, který vznikl roku 1981…