Němcová (ODS): Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný

08.06.2015 20:06 | Zprávy

Vláda schválila bonusy pro státní úředníky, které nemají běžní zaměstnanci, o podnikatelích nemluvě.

Němcová (ODS): Rozdílný přístup vlády ke státním úředníkům a živnostníkům je varovný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Jedná se o placené volno na svatbu sourozence nebo vnoučete, na promoci dítěte, sourozence nebo vnoučete, na doprovod dítěte v jeho první školní den nebo na vyřizování osobních záležitostí. Návrh připravilo Ministerstvo vnitra a týká se 70 tisíc státních úředníků.

Postavení státních úředníků se tak stává vysoce privilegované zejména nad soukromou sférou. Vytváří se nebezpečná propast mezi úředníky státu na jedné straně,  na druhé straně jsou podnikatelé a zaměstnanci, jejichž daně tvoří rozhodující příjem státní pokladny, z níž se provoz státu financuje.

Varovný je kontrast mezi přístupem vlády ke státním úředníkům a živnostníkům. První preferuje, druhé likviduje. Zatěžuje je nesmyslnou byrokracií, připravovaným zákonem o elektronické evidenci tržeb, kontrolou nepohodlných.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Morální bankrot staré koalice

6:03 KSČM: Morální bankrot staré koalice

Ustavující schůze Poslanecké sněmovny by se měla nést v duchu respektu k demokracii.