Němec (PRO): Los Angeleská kavárna

14.11.2016 5:29

Povinnou výbavou ke sledování ČT24 se pomalu, ale jistě, stává kýbl...

Němec (PRO): Los Angeleská kavárna
Foto: Archiv VN
Popisek: Vojtěch Němec, zastupitel Českého Krumlova, BPP, kandidát za ANO 2011, nyní člen hnutí PRO 2016
reklama

Donald Trump vyhrál poměrně drtivě volby ve Spojených Státech Amerických. Ranní probuzení dne 9. 11. nemohlo být krásnější. Tedy pro většinu lidí, kteří respektují demokratické volby. Je to zlomový okamžik za posledních 25 let, kdy společnost ovládali pseudointelektuální elity několika málo nezvolenců z veřejného života.

Když si lidé v Británii odhlasovali „brexit“, tak jsem si myslel, že je to ojedinělá záležitost, která se nebude opakovat. Následovalo „nezvolení“ Norberta Hofera rakouským presidentem. To ve mně svitla naděje, že se možná společnost vážně probrala z letargie. Včerejší nemyslitelé nás ovšem denně bombardovali zprávami ze zaručených statistických agentur, že to se v USA nemůže zopakovat. Kydali denně špínu na Donalda Trumpa. Tu osahával, tam mluvil sprostě apod. Každému soudně uvažujícímu člověku muselo být jasné, že tato štvavá kampaň není založená na solidních průzkumech veřejného mínění. Ještě 8.11. jsme mohli, téměř ve všech sdělovacích prostředcích slyšet, že Demokraté opatrně slaví nastávající úspěch kandidátky H. Clinton. Jak to vše dopadlo víme a tudíž můžeme volně přejít k hysterii ve veřejně právním médiu tj. ČT 24.

Dva dny nepřetržitě můžeme sledovat neuvěřitelný cirkus v manéži, nikoliv Bolka Polívky, ale studiu ČT 24. To se nám najednou vyrojilo odborníků na mezinárodní politickou situaci. Jeden zkrachovalý politik za druhým se vyjadřují, co se stalo špatně a proč neuspěla nejlepší  a jediná správná demokratická kandidátka. Zástupy ekonomických odborníků nás straší z pádu ekonomiky a horších zítřků. Naprosto nevyvážené zavádějící zprávy typu obrovské nepokoje tisíců nespokojených voličů. Ovšem zapomněli dodat z 300 mil. obyvatel. A tu se mi zjevila „nádherná“ paralela. Ti stejní lidé, jací nás tu léta krmí z podniku „Pražské Kavárny“ jsou i v USA.

Proto mi dovolte seznámit Vás s Los Angeleskou Kavárnou. Ctíme demokracii pouze a jedině, pokud vyhraje náš kandidát. Ctíme demokracii a svobodné volby pouze v případě, že my máme pravdu. Pokud jí nemáme, tak si jí vymyslíme. Za všechno může rozčílený nevzdělaný bílý muž. Takže když dojdou argumenty, začneme být z romance iluzorní a ponižujeme ty, co za náš neúspěch mohou. Nemyslím si, že je společnost polarizovaná. Naopak. Společnost nebyla nikdy jednotnější než právě tento týden a zbylá „demokratická“ skupinka se hold bude muset s výsledky voleb smířit. Omlouvám se za ten výraz, ale období „klerofašisticképravdoláskařsképolobuzerantsképseudointelektuální“ elity zase na čas skončil. 

Převzato z profilu.

Vojtěch Němec, DBA, MBA, BBA

  • PRO
  • Dny ztrát sto hlasů ze sta dobrovolná gesta a povinný strach
  • zastupitel města

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

0:15 Aulická Jírovcová (KSČM): Zmatek, který představila vláda v posledních dnech, je katastrofální

Projev na 87. schůzi Poslanecké sněmovny 2. března 2021 k návrhu zákona o zvýšení náhrady příjmu při…