Němečková Crkvenjaš (ODS): Kraj pomůže obcím řešit nakládání s odpady

29.11.2021 19:58

Moravskoslezský kraj rozdělí obcím celkem 3 miliony korun na podporu odpadového hospodářství. Dotace půjdou na optimalizační studie obecního systému nakládání s komunálními odpady a také na dokumentace pro realizaci překládacích stanic.

Němečková Crkvenjaš (ODS): Kraj pomůže obcím řešit nakládání s odpady
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Otázka správného nakládání s komunálními odpady je s blížícím se zákazem skládkování stále aktuálnější. 

Anketa

Těšíte se, až se kabinet Petra Fialy ujme vlády?

5%
91%
hlasovalo: 15133 lidí
Proto kraj stejně jako v předchozích letech obcím nabízí až dvousettisícový finanční příspěvek na zpracování studií, které mají optimalizovat obecní systémy nakládání s komunálními odpady. Dalších 300 tisíc korun nabízíme na dokumentace pro realizaci překládacích stanic,“ uvedla radní Moravskoslezského kraje pro životní prostředí Zdenka Němečková Crkvenjaš s tím, že o dotace si budou moci zažádat obce, dobrovolné svazky obcí případně municipální obchodní korporace v Moravskoslezském kraji.

Vysvětlila, že na krajskou dotaci mohou dosáhnout všechny obce, které nezískaly stejnou podporu v předchozích dotačních programech na podporu odpadového hospodářství. V případě překládacích stanic je ale možné podat opětovnou žádost, pokud bude podpora navazovat na přípravu dříve dotovaného dokumentu.

„Je na místě si připomínat, že kromě zákazu skládkování čeká obce také povinnost dosáhnout stanovené úrovně třídění odpadů v jednotlivých letech. Obce by měly snižovat produkci směsných komunálních odpadů, také musí mít detailní povědomost o svém odpadovém systému, jeho ekonomice a výtěžnosti. Jednotlivá opatření na nastartování všech požadovaných změn budou moci cílit díky optimalizačním studiím. Vytříděné odpady je potřeba efektivně převážet k dalšímu zpracování, proto přispíváme i na překládací stanice,“ uzavřela krajská radní Zdenka Němečková Crkvenjaš.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Uvažujete kandidovat do vedení ANO?

Máte asi největší šanci oslovit nejen další voliče, ale i ostatní strany se s vámi ezdráhajíjednat jako třeba s Babišem. Nebo myslíte, že by s Schillerovou nebo Havlíčkem nastala nějaká změna? O nich se často jako o adeptech na nvé lídry mluví, ale podle mě to jsou jen cvičené opičky Babiše, nic ve...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …