Shledáváme to nelegální činností, odporující mezinárodním dohodám, platné evropské směrnici o ochraně soukromých údajů i platnému českému právu. Dále také porušení vlastních podmínek služeb jmenovaných společností, přesněji jejich paragrafů o ochraně osobních dat, což představuje velmi vážné zklamání důvěry všech zákazníků.
Vyzýváme tímto odpovědné představitele státu, včetně vlády a ministra zahraniční, aby zaujali k těmto skandálním zjištěním jednoznačný postoj. Současně voláme po tom, aby došlo co nejdříve k šetření, v jaké míře docházelo k přenosu těchto informací americkým bezpečnostním službám, ustavením parlamentní vyšetřovací komise v Evropském parlamentu. Dále upozorňujeme na to, že v Evropském parlamentu právě teď probíhají jednání o novém nařízení na ochranu osobních údajů a vyzýváme tímto české europoslance, aby se v zájmu českých občanů připojili podporou a hlasováním k pozměňovacím návrhům, předloženým pirátskou europoslankyní Amelií Andersdotter, které posilují ochranu občanů a zabraňují zneužívání děr v legislativě k obcházení pojistek soukromými subjekty. Česká pirátská strana nyní zvažuje, zda podnikne právní kroky, jako např. podání trestního oznámení. Postavte se společně s 'Piráty' za zájmy českých občanů a vyžadujme společně striktní ochranu našeho soukromí!
„Chci věřit tomu, že se vláda, poslanci a senátoři postaví za své občany, podobně jako to učinili vrcholní politici v dalších evropských zemích. Konečně americká špionáž zřejmě sleduje i je a jde i o jejich soukromí. A může se jednat i o bezpečnostní ohrožení státu,“ doplňuje předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČPS