Neuman (Patrioti): Praha 11 neřeší dopravní problémy vzniklé výstavbou

11.09.2014 10:23 | Zprávy

V poslední době se začínají na území Prahy 11 kumulovat problémy vzniklé naprostou nekoncepčností a bezduchým ustupováním developerům a jejich ziskům. Svůj díl na tom má taktéž diletantské chování Pražského magistrátu..

Neuman (Patrioti): Praha 11 neřeší dopravní problémy vzniklé výstavbou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sdružení nezávislých kandidát ů a politické strany Patrioti – Volba pro Prahu představilo své kaddidáty. Do voleb jdou s myšlenkou MHD zdarma

Nicméně základem je, že se dlouhodobě developerům na Jižním městě dával v podstatě bianco šek postavit si cokoliv, aniž by ale udělali cokoliv pro infrastrukturu či občanskou vybavenost.

Jeden příklad za všechny. V současnosti je křižovatka ulice Klíčova a Mírového hnutí přetížena a to zejména ve špičkách. Je to nejen nárůstem dopravy do mohutně budované lokality Chodovec City ale i situací, kdy část automobilů včetně nákladních vozidel volí ulici Mírového hnutí jako objízdnou trasu v případě zhoršení plynulosti nájezdu z D1 přes Spořilovskou ulici směrem na Jižní spojku - což je téměř každý den. Situace je již neúnosná, na odbočení vlevo se čeká někdy i více než půl hodiny a vzhledem k tomu, že se v této době většinou jedná o vozidla rodičů vozících děti do škol a školek, je jen otázkou času, kdy na této křižovatce dojde k dopravní nehodě s vážnými následky. Bohužel na požadavky občanů reagují úřady odmítavě, prý není splněna „účelnost“ zajistit bezpečnost provozu.

Doufáme, že doby minulé, kdy šlo takovým to argumentem reagovat na „oprávněné“ potřeby občanů jsou pryč, neboť na příkladu nedávno vybudované světelné křižovatky ulic Chilská a Líbalova je vidět, že argument o „neúčelnosti“ je plytký. Tam se evidentně jedná o přehrazení hlavní výpadovky z Prahy a to dokonce dvouproudové (hned za kruhovým objezdem) a to jaksi jen náhodičkou se jedná o „pouhý“ vjezd do kancelářské budovy firmy Skanska, která je opět jen čirou náhodičkou hlavním stavebníkem na celé Praze 11. Na tomto příkladu jistě uznáte, že argument „účelnosti“ nelze proti občanům Prahy 11 použít, pokud tedy nebereme v úvahu „účelnost“ finanční síly skupiny kolem firmy Skanska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PATRIOTI- VOLBA PRO PRAHU

GD

Když se tak navážíte do Knotka, zkusil jste sám něco udělat, abyste změnil green deal? Podle mě se tak či tak musí ozvat většina, aby byla šance něco změnit, i když se obávám, že EK stejně nic měnit nehodlá a je zatvrzelá ve svém ekošílenství a vůbec žije zřejmě v jiném vesmíru. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Kauza bitcoin - neuvěřitelný chaos

16:02 Zwyrtek Hamplová: Kauza bitcoin - neuvěřitelný chaos

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vývoji bitcoinové kauzy