Niedermayer (TOP 09): Diskuse o daních je u nás stále zejména ideologická

05.08.2022 19:58 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k vývoji kauzy Čapí hnízdo

Niedermayer (TOP 09): Diskuse o daních je u nás stále zejména ideologická
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Pozorně jsem četl články, které pojednávaly v minulosti o této kauze, a také to, co se píše o jejím pravděpodobném konci.

Jsem daleko od toho si myslet, že odpovědnost za pro Agrofert velmi výhodnou operaci nese osobně Andrej Babiš. Ale mám s tím velký problém. Pokud na takovémto způsobu snižování daňové povinnosti, navíc "shodou okolnosti" provedeným v rámci velké skupiny, není nic špatného (tj. je to z hlediska práva je to ok), pak bude mít náš rozpočet, nad rámec šíleného strukturálního schodku přes 200 miliard či schopnost státu "šetřit" třeba tím, že policie bude jezdit v drahých BMW a jednom (snad jen) Ferrari, další problém. A to s výběrem daní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

2:05 Vích (SPD): Česká republika musí hájit své zájmy

Ve dnech 7. a 8. července 2026 se v turecké Ankaře uskuteční summit NATO. Půjde o jedno z nejdůležit…