Niedermayer (TOP 09): I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu

14.06.2021 10:29

Komentář na facebookovém profilu k očkování proti covidu.

Niedermayer (TOP 09): I u nás dramaticky klesl počet obětí covidu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Už více než 50 % občanů EU ve věku nad 18 let (dle dat ECDC 51,2 %) obdrželo aspoň jednu dávku vakcíny proti covidu. Tuto metu jsme dle dat překonali těsně i u nás.

Více než čtvrtina lidí (opět nad 18 let v EU) již má očkování ukončeno (u nás je to citelně méně, 21,9 % proti 26,8 % v celém EU). Ukončení očkování je důležité, neb k dost silné ochraně proti novým mutacím je třeba obdržet obě dávky.

Skvělá zpráva, o které se nemluví je, že dokonce i u nás dramaticky klesl počet obětí covidu (z hororových maxim nad 200 úmrtí za den k jednociferným číslům).

Vyhráno není. Nová mutace (delta) překonává v nakažlivosti mutace existující, které byly nakažlivější než vir původní. Ochrana vakcínou ve výši třeba i nad 95 % není to stejné jako jistota, že se člověk nenakazí.

Dle názoru německého virologa Christiana Drostena navíc nic takového, jako je "stádní imunita", na kterou mnoho lidí, co se neočkují sází, v lidské společnosti neexistuje. ZDE

A má zato, že lidi bez dostatečné imunity prostě covid dostihne (a bohužel, při své nákaze mohou nakazit i další lidi, zlomek z nich může patřit mezi očkované či jinak "statisticky" chráněné).

Prostě, nejsme daleko od zbavení se drtivé většiny velmi nepříjemných omezení, ale stále záleží na tom, jak se jeden každý z nás bude chovat, neb dle toho se bude vyvíjet i další náklad společnosti s pandemií spojený.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Ještě máme šanci dostat nejmenší děti z ústavů

15:15 Rakušan (STAN): Ještě máme šanci dostat nejmenší děti z ústavů

Poslanecká sněmovna bude v pátek na mimořádné schůzi k novelizaci zákona o sociálně-právní ochraně d…