Jak jsme na tom my Češi ve vztahu k politice a politikům? A jak si představujeme vládnutí v naší zemi či v Evropě? Statistiky ukazují, že náš vztah k politice je přinejlepším vlažný. Volební účast u sněmovních a prezidentských voleb se pouhé tři dekády od chvíle, kdy začalo mít smysl u voleb volit, pohybuje stabilně kolem 60 %. Politik figuruje dlouhodobě na nejnižších příčkách žebříčku respektovaných profesí. Dokládá to fakt, že s činností ministrů, senátorů nebo poslanců - ale i samotnou politickou situací - je nejen v dnešní době většina lidí podle průzkumů nespokojena.
Jako by nás projevení našeho hlasu pro formování naší budoucnosti moc nelákalo. Nejvíce to dokumentuje pohled na evropské volby. V roce 2014 byla při těchto volbách v Česku účast pouze kolem 18 %, což nás vyneslo na nepopulární příčku druhé nejnižší účasti v Evropě. Co se důvěry či nedůvěry ke společné Evropě týče, jsme vůbec „nejpodezíravější“ země z celé Unie, od které dle statistik a projevů některých politiků leckdo čeká, že Unii opustí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Niedermayer , politika , TOP 09 , veřejnost
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

10:17 Langšádlová (TOP 09): Rusko zůstává největší hrozbou pro evropskou bezpečnost
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Rusku.
- 8:14 Kubásek: Skutečné náklady ETS 2, které ministerstvo bagatelizuje
- 6:16 Kavij (KSČM): Ministerstvo obrany má díky zbrojařskému lobbingu NATO žně
- 22:14 Farský (STAN): Ve střední Evropě posilují antievropské a antiukrajinské síly
- 20:16 Mádlová (ANO): Piráti slibují modré z nebe. Připomeňme si fakta o nich
- 20:06 Hejtman Holiš: Žádám prezidenta o veto školského zákona