Niedermayer (TOP 09): Nezapomeňme

09.05.2020 12:46

Komentář na facebookovém profilu k výročí konce druhé světové války

Niedermayer (TOP 09): Nezapomeňme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Nezapomeňme

8. května 1945 byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace Německa, a proto se tento den považuje za konec druhé světové války, i když ještě dlouho poté, v důsledku nejhorší války historie, lidé umírali a trpěli.

Je jasné, že tři čtvrtě století od tohoto dne se diskuse od "velkého obrázku", zdánlivě známého a jasného, posouvá k "detailům" (jakkoliv moc důležitým a potřebným).

Ale na velký obrázek nesmíme zapomenout. Tedy na zlo, jaké ideologie, jakou je fašismus, které jsou nesnášenlivé, rasistické, netolerantní, nedemokratické a totalitární, přinášejí. Nesmíme zapomenout na miliony obětí těch, co pomohli toto hrozné zlo porazit.

A nesmíme zapomenout, že to byla politika nespolupráce, nesolidarity, vzájemné nepodpory, stejně jako tolerance a přehlížení nastupující totality a potlačování práv lidí na straně zemí "demokratické Evropy", které umožnily tak ničivé rozšíření tohoto zla.

A že tomu již tři čtvrtě století v Evropě čelíme přesně tak, jak je třeba: spoluprací, solidaritou a důrazem na základní hodnoty a práva. Nikoliv dokonale, ale z pohledu výsledku, dosud účinně... Možná i proto podceňujeme, jaké škody by změna tohoto přístup přinesla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

22:21 Berdychová: V objektech sociálních služeb se zvýší handicapovaným při pohybu komfort

Osm investičních projektů zajistí bezbariérový pohyb v budovách tří příspěvkových organizací poskytu…