Niedermayer (TOP 09): Vánoční dohoda

25.12.2020 16:07 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k obchodní dohodě Velké Británie s Evropskou unií

Niedermayer (TOP 09): Vánoční dohoda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Žádná obchodní dohoda není pro firmy lepší, než zapojení do společného trhu, který umožní obchod bez překážek. Ale obrovské úsilí našeho vyjednavače pana Barniera a jeho týmu přineslo výsledek, který pokud bude potvrzen Radou a poté zřejmě se zpožděním (které by neovlivnilo to, že by dohoda začala 1.1. platit) i Evropským parlamentem, je mnohem lepší varianta k chaosu a obchodním překážkám, které by přinesla "nedohoda".

Další, nezanedbatelnou devizou je, že členské země Unie a drtivá většina parlamentu "držela dohodnutou lini", což potvrzuje postavení Unie jako transparentního a předvídatelného obchodního partnera pro zbytek světa.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Sjezd sudetských Němců

Dobrý den pane Jurečko. Mě se ten váš článek ohledně sjezdu sudetských Němců v Brně líbil. Ale vy si myslíte, že přinese nějaké smíření, když se koná na protest řady lidí? Nebylo by vhodnější pro smíření volit jinou cestu? Takhle si říkám, jestli nebude sjezd spíš kontraproduktivní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Navrhujeme kompetenci NKÚ nad hospodařením médií veřejné služby

23:08 Kordová Marvanová: Navrhujeme kompetenci NKÚ nad hospodařením médií veřejné služby

Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny dne 6. května 2026 k senátnímu návrhu novely ústavy