Niedermayer (TOP 09): Vazby Ruska se zbytkem světa se postupně přetrhávají

20.05.2022 10:29 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k dluhům Ruské federace.

Niedermayer (TOP 09): Vazby Ruska se zbytkem světa se postupně přetrhávají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Default zpět na scéně

Rusku se na poslední chvíli, zřejmě i za pomoci rozhodnutí americké administrativy, podařilo vyváznout z hrozící právní cizoměnové "nesolvence", tedy selhání při splácení zahraničního cizoměnového dluhu.

Jak jsem již psal, šlo by o dalekosáhlý proces, který by se silně dotkl celé ekonomiky a ze kterého by byla složitá cesta ven (to se v Rusku stalo naposledy po nástupu bolševiků v roce 1917). A to i přesto, že Rusko má poměrně malý cizoměnový dluh a teoreticky má dost velké rezervy (a též přebytek obchodu).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Nebylo by užitečnější ministerstvo pro digitalizaci?

Spíš než pro sport? Proč se ptám vás, podle mě by to bylo něco pro vás. Škoda, že zřejmě nebudete ministr. Podle mě byste byl dobrý.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Mír nesmí znamenat, že Ukrajina kapitulovala

13:05 Výborný (KDU-ČSL): Mír nesmí znamenat, že Ukrajina kapitulovala

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návrhu mírového uspořádání na Ukrajině.