Nouza (TOP 09): Stropnický dělá vše pro to, aby stavba metra D nebyla zahájena

17.05.2017 9:42 | Zprávy

Na základě včerejšího jednání výboru pro dopravu ZHMP se pražská TOP 09 domnívá, že předseda výboru pro dopravu Matěj Stropnický (SZ) dělá vše pro to, aby výstavba metra D nebyla zahájena. Matěj Stropnický v rámci včerejšího jednání výboru pro dopravu jako jeho předseda nerespektoval pravidla jednání výboru, nenechal hlasovat návrhy jednotlivých členů výboru a důsledkem toho bylo, že výbor k výstavbě metra D nepřijal žádné usnesení.

Nouza  (TOP 09): Stropnický dělá vše pro to, aby stavba metra D nebyla zahájena
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jiří Nouza

“V rámci projednávání bodu informace k dalšímu postupu při výstavbě metra D proběhla velmi korektní a dlouhá diskuse k technickým a právním rizikům a k finančním nákladům, které s sebou možné fázování výstavby metra D přináší. Protože se jednalo o velmi důležitou věc, navrhl jsem, stejně jako kolega Humplík, určité úpravy v návrhu usnesení, zejména pak doporučení, aby celá věc byla předložena zastupitelstvu HMP. Bohužel, pan předseda Stropnický mé návrhy ani návrhy kolegy Humplíka, které směřovaly zejména k projednání tématu na příštím jednání zastupitelstva, nenechal hlasovat. To považuji za hrubé porušení pravidel jednání výboru a manipulaci hlasování,” konstatuje Jiří Nouza, člen výboru pro dopravu ZHMP.

Na základě výše uvedeného, zástupce TOP 09 pro návrh přednesený předsedou výboru Matějem Stropnickým (SZ) nehlasoval a na protest proti zmanipulovanému hlasování, jednání výboru opustil.

“Výstavbu metra D jsem vždy podporoval a velmi si vážím snahy všech, kolegů z DPP, z výboru pro dopravu, kteří se snaží tuto problematiku posunovat dopředu a stejně tak si uvědomují rizika s tím spojená. Přesto, že výbor pro dopravu ZHMP, žádné závazné usnesení nepřijal, očekávám, že na toto téma proběhne věcná diskuse na nadcházejícím zastupitelstvu hlavního města Prahy. Nenechám se odradit slovy pana předsedy Stropnického, že si při jednání zastupitelstva bude pamatovat, jak jsem hlasoval na výboru“, dodal bývalý náměstek pro dopravu Jiří Nouza.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bačíková (ODS): Záporné saldo ve výši 660 milionů respektuje zachování rezerv

15:06 Bačíková (ODS): Záporné saldo ve výši 660 milionů respektuje zachování rezerv

Projev na schůzi Poslanecké sněmovny 13. června 2024 k návrhu změny rozpočtu Státního fondu podpory …