Novotný (TOP 09): Pražská TOP 09 zvažuje svolání mimořádného zastupitelstva

04.05.2017 13:28

V souvislosti se včerejší razií, při níž orgány činné v trestním řízení zadržely vlivného člena pražské ČSSD a pražského zastupitele Karla Březinu a ředitelku magistrátního odboru sportu a volného času Soňu Fáberovou kvůli podezření ze spáchání podvodu v dotačních programech v oblasti sportu, zvažuje pražská TOP 09 svolání mimořádného zastupitelstva.

Novotný (TOP 09): Pražská TOP 09 zvažuje svolání mimořádného zastupitelstva
Foto: top09.cz
Popisek: Václav Novotný (TOP 09)
reklama

Podle předsedy klubu zastupitelů TOP 09 a nezávislých Václava Novotného není možné, aby současná vládní koalice v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) o klíčových problémech mlčela a stavěla se k nim zády.

"Není tomu tak dávno, kdy do pražské příspěvkové organizace Technická správa komunikací vtrhly orgány činné v trestním řízení a odvedly si několik lidi, včetně samotného ředitele pana Ladislava Pivce. Dodnes nás členové současné rady nebyli schopni alespoň rámcově informovat, čeho se obvinění konkrétních lidí týká. Včerejší události a zadržení Karla Březiny a Soni Fáberové kvůli možnému spáchání podvodu při čerpání dotací na sport nasvědčují tomu, že se na magistrátu pod vedením ANO, ČCSD a Trojkoalice odehrávají machinace, kterým jsme se snažili v minulosti zabránit. Je zcela evidentní, že staré časy se vracejí a představitelé pražské koalice dělají jako, že se jich to netýká. Tomuto arogantnímu jednání odmítáme nečinně přihlížet. Pražané mají právo mít zodpovědné a akceschopné vedení, které bude hájit především jejich zájmy, nikoliv jen ty své. A právě proto jsme se rozhodli, že v následujících dnech zvážíme svolání mimořádného zastupitelstva,” uvedl k tomu předseda klubu zastupitelů TOP 09 Václav Novotný.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

22:26 Pekarová Adamová (TOP 09): Nedopusťme, aby se na něj někdy zapomnělo

Komentář na facebookovém profilu k výročí upálení Jana Palacha