Novotný (TOP 09): Vměšování do práce odborníků má za následek další tříleté zpoždění územního plánu

30.04.2017 12:32

Prohlášení klubu zastupitelů TOP 09 a nezávislých k harmonogramu pořizování Územního plánu hl. m. Prahy (Metropolitního plánu).

Novotný (TOP 09): Vměšování do práce odborníků má za následek další tříleté zpoždění územního plánu
Foto: top09.cz
Popisek: Václav Novotný (TOP 09)

Aby nedošlo k dalšímu nezodpovědnému hazardování s účinností nového Metropolitního plánu, budeme na dnešním jednání ZHMP hlasovat pro tento návrh.

“To, že tady dnes řešíme otázku posunutí účinnosti tohoto pro Prahu tak klíčového dokumentu až na rok 2023, je vinou členů současné vládnoucí koalice. Za naší vlády jsme počítali s rokem 2020 a naše odhady byly velmi realistické. Bohužel jsme ale během loňského roku byli svědky celkové destabilizace IPRu a politického vměšování do práce odborníků. Což má za následek další tříleté zpoždění,” uvedl Václav Novotný, předseda klubu TOP 09 a nezávislých.

Poté co stávající Rada hlavního města v září loňského roku naprosto nezodpovědně odvolala tehdejšího ředitele IPRu Petra Hlaváčka, došlo na několik měsíců k paralyzování celé instituce a rozpadu pracovního týmu, který na Metropolitním plánu několik let usilovně pracoval. Fakticky tak vzniklo několikaměsíční vakuum, kdy nebylo jasné, kdo bude v práci na Metropolitním plánu pokračovat. To, že na tomto dokumentu v současnosti pracuje stejný tým odborníků, je jen dalším důkazem toho, jak nezodpovědné a nekoncepční personální a politické kroky současná vládní koalice činila a činí. Celý proces projednání, vypořádání došlých připomínek a finální schvalování tak potrvá ještě minimálně dalších šest let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Portlík (ODS): Kamerový systém s rozpoznáváním obličeje? Návrat před listopad 1989

7:37 Portlík (ODS): Kamerový systém s rozpoznáváním obličeje? Návrat před listopad 1989

Pražská ODS nesouhlasí se zaváděním kamerového systému s funkcí rozpoznávání obličejů. Řekl to dnes …