Nově vycházející hvězda české pravice, miliardář Andrej Babiš, se podle MF DNES vyjádřil, že malé firmy jsou „na prd“. Dodal, že podpora malého podnikání jsou jen „kecy a klišé“. Podporovat je podle něj potřeba především velké průmyslové podniky. Co na tom, že program Babišova uskupení ANO se k podpoře malých a středních podniků hlásí? Andrej Babiš asi nebere příliš vážně program, se kterým získává hlasy nespokojených voličů. Možná by nás to u nových pravicových uskupení nemělo až tak překvapovat. Karel Schwarzenberg před minulými volbami roztomile brumlal, že program partaje, za kterou kandiduje, dokonce ani nečetl. Že si lídři pravice s předvolebními sliby hlavu nelámou, dokazuje i několikeré zvýšení daní Nečasovou ODS. To ale rozhodně neodrazuje staronové vedení ODS od toho, aby nám nějaké to snížení daní pár dní před volbami zase neslíbili.
Podívejme se k sousedům. Tam se předvolební sliby berou vážně a podporuje se rozvoj všech segmentů ekonomiky. Úspěšná německá ekonomika zaměstnává dvě třetiny lidí právě v malých a středních podnicích. Menší podniky jsou pružné, dokážou se dobře přizpůsobovat změnám v ekonomice. Vysoká zaměstnanost znamená dobrou koupěschopnost obyvatel. Silná domácí poptávka po zboží a službách táhne hospodářský růst. Z malých firem rostou firmy velké. Ale velké firmy také občas zkrachují a vytvoří obrovské problémy.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČSSD
Kolik lidé ze SOCDEM bude na kandidátce Stačilo?
A napadlo vás, že jste vlastně stranu pohřbili zbytečně? Kvůli koalici z ní odešlo dost výrazných tváří a nebojíte se, že to bude k ničemu? Že pro voliče SOCDEM budete nevolitelní kvůli spolupráci s komunisty a pro voliči komunistů vás volit nebudou, že dají radši preferenční hlas komunistům?
Další články z rubriky
9:15 Rajchl (PRO): Nevyžádaná právní rada pro Margitu Balaštíkovou
Reakce Komentář na svém veřejném facebookovém profilu na kauzu poslankyně ANO Margity Balaštíkové
- 8:19 Premiér Fiala: Máme jednoznačnou shodu, jak dále postupovat
- 7:17 Hřib (Piráti): Možnost prodloužení metra D na Náměstí Republiky
- 6:23 SPD: Hájíme práva zaměstnanců proti asociální Fialově vládě
- 4:31 Filip (KSČM): Hořkých myšlenek o lžích mne napadá více
- 23:08 Scheinherr (Praha sobě): Nepotřebný Hřebík bude sloužit pěším a cyklistům