ODS: Dva návrhy, které usnadní život aktivním a pracovitým lidem

29. 9. 2015 19:18

Před více než půl rokem podali občanští demokraté návrh na zrušení daně z nemovitosti a návrh novely zákona o stavebním spoření. Na program jednání Sněmovny se oba zákony, které pomohou aktivním a pracovitým lidem, podařilo zařadit až nyní.

ODS: Dva návrhy, které usnadní život aktivním a pracovitým lidem
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Chceme pokračovat v rušení zbytečných daní, daň z nabytí nemovitostí je jednou z nich. Zvyšuje ceny nemovitostí, snižuje dostupnost bydlení zejména pro mladé rodiny, navíc se platí z již jednou zdaněných peněz. Pokud se ODS podaří návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti prosadit, potom každá rodina, která si kupuje svůj byt, či dům, ušetří. V případě, že dům stojí 2 miliony korun, zůstane lidem v peněžence 80 tisíc korun, které mohou použít třeba na vybavení bytu,“ vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

„Přehlednost a jednoduchost daňového systému přispívá pozitivně k výběru daní a snižuje náklady jak plátcům, tak státu - to je prohlášení, na kterém se shodne naprostá většina ekonomů. ODS proto nyní navrhuje zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Dle mého názoru se jedná o naprosto správný požadavek, který přispěje k větší jednoduchosti daňového systému. A já bych šel ještě dál, osobně bych zrušil všechny daně, které jsou společnosti opravdu na obtíž - osobně jim říkám ‚špatné‘ daně. Kromě té z nabytí nemovitosti se dále jedná o silniční daň a různé náklady vyplývající z dědictví a darování,“ říká poslanec Adolf Beznoska.

Případný výpadek prostředků ve státním rozpočtu je podle ODS možné kompenzovat vyššími příjmy státu díky silnému ekonomickému růstu. „Stačí, aby vláda přestala zbytečně rozhazovat. Jen letos navýšila provozní výdaje o 10,5 miliardy, příští rok chce přijmout více než 12 tisíc nových státních zaměstnanců,“ uvedl Petr Fiala.

Občanští demokraté také předkládají novelu zákona o stavebním spoření: „Opatření umožní rodinám nakládat s jejich vlastními penězi. Když nyní rodiče spoří svým dětem, musí složitě žádat soud o souhlas s ukončením stavebního spoření. Rodiče mají mít právo rozhodovat o penězích, které svým dětem spoří, protože ví lépe než soud, co je pro jejich děti nejlepší,“ říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

ODS ve zjednodušování daňového systému a byrokracie pokračuje i nadále. V Poslanecké sněmovně již leží návrh na zrušení silniční daně. Občanští demokraté věří, že vládní koalice bod na jednání Sněmovny zařadí bez zbytečných průtahů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Lekce politické kultury z Rakouska

12:49 Ženíšek (TOP 09): Lekce politické kultury z Rakouska

V pátek zveřejnila německá média videonahrávku, na které je zachycen nyní už bývalý vicekancléř a šé…