ODS Hradec Králové k pokračujícímu jednání o možné nové koalici

9. 3. 2021 9:03

„Oblastní rada hradeckého sdružení Občanské demokratické strany (ODS) vyslechla na svém dnešním jednání od členů vyjednávacího týmu dosavadní výsledky jednání o možném novém uspořádání na hradecké radnici, stejně jako informace o aktuální situaci ve stávající koalici od zástupců ODS ve vedení města.

ODS Hradec Králové k pokračujícímu jednání o možné nové koalici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stín ODS
reklama

Oblastní rada ODS oceňuje dosavadní výsledky práce svých zástupců ve vedení Hradce Králové, ale zároveň konstatuje, že na stávající platformě je menšinová vláda dlouhodobě neudržitelná.

Oblastní rada se dále ztotožňuje s názorem vyjednávacího týmu a trvá na základní podmínce pro nové koaliční uspořádání na půdorysu Hradecký demokratický klub - ODS - Piráti - Koalice pro Hradec, tedy bez účasti uskupení Změna pro Hradec - Zelení.

I přes pochopení pro obavy o stabilitu 20-ti členné koalice nespatřuje oblastní rada ODS v navrhované účasti třech zástupců uskupení Změna pro Hradec - Zelení záruku či zajištění větší stability takové koalice.

I přes názorové rozdíly a odlišnosti mezi návrhem opozičních stran a návrhem ODS doufá oblastní rada ve vyváženou dohodu založenou na programových shodách a nikoliv na personálních požadavcích. Pro další vyjednávání OR ODS netrvá na funkci primátora"

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

22:48 Seďa (ČSSD): Každý člen strany by měl být loajální

Komentář na facebookovém profilu o loajalitě a kritice k vedení strany