ODS: I z opozice prosazujeme vlastní program

16.03.2016 21:37

Pokud dosud chtěli rodiče ukončit smlouvu o stavebním spoření svých dětí, musel tento záměr potvrdit soud. ODS ve Sněmovně prosadila novelu zákona o stavebním spoření, která rodiče této povinnosti zbaví. Tento návrh občanských demokratů podpořili i senátoři.

ODS: I z opozice prosazujeme vlastní program
Foto: ODS
Popisek: ODS

„I v opozici prosazujeme své programové priority a snažíme se usnadnit život aktivním a pracovitým lidem. Současný zákon o stavebním spoření zbytečně komplikoval život zejména rodinám s dětmi a zároveň zbytečně zatěžoval soudy. Díky návrhu poslanců ODS se toto změní. Odstraňovat přebujelou byrokracii a neplést se zbytečně lidem do života je trvalým cílem občanských demokratů. Jsem proto rád, že jsme v Senátu návrh podpořili,“ řekl senátor Miloš Vystrčil.

„Když rodiče spoří dítěti, mají mít možnost s penězi disponovat. Dosud museli poníženě chodit žádat opatrovnický soud o povolení využít naspořené peníze například na přestavbu nebo úpravu dětského pokoje. Nyní jsou rodiče vláčeni po soudech, aby spořitelna nastřádané peníze uvolnila. Zatěžuje to zbytečně nejen rodiče, ale i soudy a přináší to jen další nesmyslnou administrativu, proto jsem rád, že se nám novelu podařilo prosadit i v Senátu,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černohorský (Piráti): Stát má stále šanci odstoupit od privatizační smlouvy OKD

10:49 Černohorský (Piráti): Stát má stále šanci odstoupit od privatizační smlouvy OKD

Existuje šance dodatečně zpochybnit privatizační smlouvu se společností Karbon Invest? Podle toho, …