ODS: Jak se změnilo okolí Rokytky za uplynulých 20 let?

11.01.2015 21:40 | Zprávy

Před 20 lety byste území Vysočan, především okolo řeky Rokytky, nejspíše nepoznali. Jednalo se o místo, kde byly chatové osady, zvýšená kriminalita, sdružovaly se zde pochybné existence, všude byly prachové částice a špína.

ODS: Jak se změnilo okolí Rokytky za uplynulých 20 let?
Foto: red
Popisek: Logo ODS

Zároveň se zde nacházely průmyslové továrny, které však již téměř nefungovaly.  V 90. letech vznikalo ve Vysočanech nové ghetto.

Nyní máme rok 2014. Vysočany, především oblast okolo Rokytky, se staly jednou z nejdynamičtějších oblastí Prahy. Většina továren se zbourala, nahrazeny byly například největší arénou v Praze, kancelářskými, obchodními, ale i bytovými objekty. Zeleň, která byla ve špatném stavu, byla postupně obnovena.

Kromě toho vznikla cyklostezka, která se stala novou perlou Prahy 9. Ano, tato perla byla značně drahá. Rozhodnutí města Prahy však ohledně stavby cyklostezky respektujeme a jsme rádi, že ji v naší městské části máme. Tisíce lidí tak můžou poznat atraktivní území se zelení, které začíná v parku Podvinný mlýn a vede až do Hlubočep.

Jak už bylo uvedeno na začátku, největších změn se dočkala Rokytka. Staré továrny byly zbořeny, území bylo ekologicky vyčištěno. Vznikly zde atraktivní bytové domy. Místo bezdomovců a squatterů jsou na tomto území rodiny s dětmi v produktivním věku.  Byty jsou také finančně dostupné a každý stabilně pracující pár si je zde může dovolit, aktivněji pak můžou využívat přilehlou zeleň nebo také ocení velmi dobrou dopravní dostupnost do centra města.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ODS

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

důchody

Tvrdíte, že to, že nebude za 20 let na důchody je jen strašení. Ale je tomu opravdu tak? Jednak bych čekala, že jako politici budete předkládat právě i vize, co bude do budoucna. A ohledně důchodů, kdo na ně bude vydělávat, když porodnost klesá? A i když možná na důchody bude, hlavní otázka je, zda ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Grulich: Závidíme jiným zemí jejich podporu výzkumu

21:02 Senátor Grulich: Závidíme jiným zemí jejich podporu výzkumu

Projev na 13. schůzi Senátu ČR 23. července 2025 k návrhu zákona o výzkumu, vývoji, inovacích a tran…