ODS: Koalice kývla na projednávání okruhu a metra D. Konečně

21.03.2019 11:20

Občanští demokraté oceňují, že se koalice konečně bude věnovat dostavbě Pražského okruhu a výstavbě metra D. ODS bude trvat na navýšení prostředků na podporu sportu pro Pražany a navrhne vyvěšení izraelské vlajky na Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

ODS: Koalice kývla na projednávání okruhu a metra D. Konečně
Foto: ODS
Popisek: ODS

 „Po téměř půlročním tlaku na koaliční zastupitele jsme se konečně dočkali zařazení bodů k dostavbě Pražského okruhu a metra D na jednání pražského zastupitelstva. Jsem ráda, že koalice vyslyšela naše volání a snad pochopila, že tyto dvě klíčové dopravní stavby nesnesou další odklad. Z naší strany může koalice v těchto dvou bodech rozhodně očekávat konstruktivní jednání. Cílem nás všech by mělo být co nejrychlejší zahájení plánovaných geologických průzkumů,“ uvedla předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija.

„V rozpočtu na rok 2019 došlo k neočekávanému snížení finančních prostředků na podporu sportu o celkových 182 milionů korun. Důsledkem budou problémy s dokončením projektů na zkvalitnění pražské sportovní infrastruktury. Snížení podpory negativně ovlivní nejen pořadatele tradičních sportovních akcí, ale především financování sportu pro děti a mládež. Proto bude ODS trvat na navýšení prostředků na podporu sportu na úroveň předchozích let,“ řekl zastupitel Petr Fifka.

„S politováním jsme zjistili, že koalice zapomněla v rámci připomínání významných dějinných výročí na židovský národ. Ten v historii Prahy sehrál nezastupitelnou roli. Bohužel si v historii prošel také velice tragickými obdobími. Na výraz toho, že jsme si vědomi těchto historických skutečností, a také role židovského národa v historii hlavního města Prahy, navrhujeme vyvěšení izraelské vlajky na 27. ledna, tedy na den, který je Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu,“ uvedl předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Proti špatné imigrační politice Evropské unie se budeme neustále bránit!

12:04 Rozvoral (SPD): Proti špatné imigrační politice Evropské unie se budeme neustále bránit!

Teroristické útoky v Evropě páchané imigranty jsou důsledkem špatné imigrační politiky EU. Za většin…