ODS: Kontaktní tour europoslanců dorazila na Vysočinu

25.05.2024 16:02 | Tisková zpráva

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek pokračují v kontaktní tour napříč Českem. Ve středu navštívili Vysočinu. Vysočina je dnes krajem s významným rozvojem. Součástí návštěvy byla i prohlídka rodinné firmy Spider, specializující se na výrobu unikátních svahových sekaček s významným exportem do zahraničí.

ODS: Kontaktní tour europoslanců dorazila na Vysočinu
Foto: ODS
Popisek: ODS

„V rámci cesty po Vysočině jsme se zastavili v Humpolci, mece české poezie. Samozřejmě rodišti největšího moderního českého básníka Ivana Martina Jirouse. Kdysi tu sedm let žil další velikán Jan Zábrana. Letos uplyne 40 let od jeho úmrtí. Následovala proto zastávka v místním Knihkupectví Jana Zábrany. Šéfuje mu Karel Kratochvíl se svou ženou. Šéfuje také místní ODS. Jsme přece strana vzdělanců. Knihkupectví je úžasně zásobené a přestože teď v kampani nemám čas na knihy, tady jsem neodolal. Skvělá návštěva města literatury,“ uvedl Alexandr Vondra.

„Na Vysočině jsme navštívili zámek Kvasetice a firmu Spider. Obojí drží pevně v rukou pan Dvořák. Jeho firma, která má na svahové sekačky mnoho patentů, vyrábí inovativní stroje s jedinečným pohybem kol pro údržbu obtížného terénu. Je zajímavé, že většina produkce jde na export, hlavně do Japonska, Velké Británie, Německa, USA a Brazílie. Tyto sekačky využívá i armáda – například při údržbě střelnic, a to i na Ukrajině. Setkání s panem Dvořákem bylo inspirativní a opravdu oceňuji pracovité lidi, kteří se s nadšením věnují různým projektům a posouvají hranice českého průmyslu,“ uvedla Veronika Vrecionová.

„Ze včerejška mám dva překvapivé dojmy. Velké množství lidí je nám překvapivě nakloněno. A také firma MANN+HUMMEL, která dělá pro automobilový průmysl, se velice zajímá o vodík jako palivo, což jsem nečekal. Rádi by do něj investovali,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

16:02 Babiš (ANO): V Evropském parlamentu teď budeme hledat partnery

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vystoupení europoslanců hnutí ANO z frakce Renew Eu…