ODS: Navrhneme zvýšení ošetřovného a rozšíření opatření i pro rodiče dětí do 15 let

20. 3. 2020 18:29

ODS podporuje hlavní záměr vládního návrhu, který umožní v době epidemie čerpat ošetřovné také rodičům pečujícím o děti starší 10 let.

ODS: Navrhneme zvýšení ošetřovného a rozšíření opatření i pro rodiče dětí do 15 let
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Oproti vládnímu návrhu bude ale ODS prosazovat zvýšení věkové hranice dětí, jejichž rodiče na ošetřovné dosáhnou, z navrhovaných 13 let na 15 let. ODS současně předloží pozměňovací návrh, kterým by bylo možné po tuto krizovou dobu zvednout výši ošetřovného ze stávajících 60 procent vyměřovacího základu na 80 procent.

„Ochotu zvednout výši ošetřovného dnes avizovala také ministryně Maláčová, ale pouze v případě, že školy budou zavřené déle než měsíc. My si myslíme, že není třeba čekat na další vývoj a jsme připraveni předložit návrh, kterým se ošetřovné zvedne okamžitě. Pokud vláda svůj návrh do úterního jednání sněmovny přehodnotí, jsme připraveni takový návrh podpořit,“ uvedl místopředseda výboru pro sociální politiku za ODS Jan Bauer a dodal: „Jsme přesvědčeni, že vláda a opozice by v tuto chvíli měly postupovat pokud možno konsenzuálně a ve prospěch rodin, pro které se toto krizové opatření zavede.“

Navrhovanou hranici 13 považuje ODS za nahodile stanovenou, a proto také s ohledem na ostatní normy v oblasti například pracovního nebo správního práva navrhuje její navýšení na 15 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válková (ANO): Novela zavádí zastavení exekuce pro nevymahatelnost

13:57 Válková (ANO): Novela zavádí zastavení exekuce pro nevymahatelnost

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2021 k exekučnímu řádu