ODS: Nechceme zastavení výstavby v ČR. Vyzýváme premiéra k jednání

24.01.2020 11:49

Občanští demokraté vyzývají premiéra k úpravě stavebního zákona, aby nedošlo k zastavení výstavby v České republice. Za nesmyslné považují zřízení Centrálního stavebního úřadu a navrhují celkové zrychlení a zjednodušení stavebního řízení.

ODS: Nechceme zastavení výstavby v ČR. Vyzýváme premiéra k jednání
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Vyzývám premiéra k jednání, abychom se z nepřijatelné 157. pozice na světě v rychlosti stavebního řízení posunuli alespoň o sto míst nahoru. Budeme chtít odpověď na otázku, zda bude či nebude zřízen další zbytečný moloch v podobě Centrálního stavebního úřadu, který by znamenal přesun 13 500 úředníků, a o kterém BIS hovoří jako o velkém korupčním riziku. Budeme chtít slyšet záruky, že se změny nedotknou současných pravomocí měst a obcí. Budeme chtít, aby premiér a další zástupci vlády spolupracovali s poslaneckou skupinou, která již úspěšně pracovala na nedávno přijaté digitalizaci stavebního řízení,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Díky naší iniciativě se podařilo nachystat kompletní elektronizaci stavebního řízení. To je významný krok ke zrychlení stavebního řízení. Jsme přesvědčeni, že Česká republika nemá jít v novém zákoně cestou centrálního veleúřadu. Chceme stavební řízení zjednodušit a sjednotit. Chceme přispět k tomu, aby se odstranily vážné nedostatky vládního návrhu, podařilo se zachránit dobré věci a najít pro Českou republiku řešení, které bude znamenat rychlejší stavební řízení, a tím pádem další možnosti pro rozvoj české ekonomiky,“ sdělil Martin Kupka, místopředseda ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

22:55 Skopeček (ODS): Považuju za neuvěřitelné naložit podnikům další administrativu

Projev na 88. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. února 2021 k informacím vlády o mimořádném příspěvk…