ODS: Poslanci odmítají zelenou politiku, která vede k růstu cen

23.6.2022 6:34 dop.

Evropský parlament dnes prohlasoval značnou část zeleného balíčku Fit for 55, včetně revize systému obchodování s emisními povolenkami (EU ETS), zavedení uhlíkového cla (CBAM) a sociálního klimatického fondu (Social Climate Fund). Poslanci ODS hlasovali proti.

ODS: Poslanci odmítají zelenou politiku, která vede k růstu cen
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Dnešek je špatný den pro evropského spotřebitele. Ten se v době raketového růstu cen bude muset potýkat s dalším zdražováním, které svými neuváženými a hysterickými kroky způsobuje evropská zelená lobby. 

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 2966 lidí
Revize systému obchodování s emisními povolenkami trpí přehnanými ambicemi a nebere v úvahu ani různé výchozí pozice členských států ani dynamicky se měnící situaci ve světě. Sociálně klimatický fond je ve své současné podobě špatně koncipovaný, byrokratický a obtížně čerpatelný a uhlíkové clo nedomyšlené z hlediska možného obcházení,“ říká Alexandr Vondra.

„Poslanci ODS v Evropském parlamentu konzistentně hlasují proti navyšování klimatických ambicí a proti systému obchodování s povolenkami jako takovému. Všechny tyto kroky vedou k enormnímu růstu cen. Paradoxem celé situace je, že přehnané ambice způsobují více škody pro lidi a podnikatele, než užitku pro klima. Evropský parlament se bohužel stále nevzdal cíle především stanovovat klimatické rekordy, a to i na úkor běžných obyvatel,“ myslí si Evžen Tošenovský. 

„Máme-li najít na reformě ETS něco pozitivního, je to jedině zavedení určitých omezení pro spekulanty při obchodování s emisními povolenkami a stanovení záchranné brzdy při dramatickém růstu jejich ceny. Podařilo se nám také zabránit snížení prostředků do Modernizačního fondu EU, které propagovaly zelené frakce,“ dodává Vondra.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

Co jste si myslel, když jste používal šifrovaný mobil?

Já si u vás myslím, že jste se nedpouštěl žádné korupce, ale nechápu, proč jste se do toho všeho vůbec namočil? Proč jste s takovým člověkem, jako je Redl jezdil na dovolenou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Kraj zjistil nesrovnalosti v domovech pro seniory ve Františkově a ve Vratislavicích

22:13 Tulpa (SLK): Kraj zjistil nesrovnalosti v domovech pro seniory ve Františkově a ve Vratislavicích

Nehospodárné zacházení s finančními prostředky organizací, nesrovnalosti v zadávání veřejných zakáze…