ODS Praha: Programové prohlášení koalice je PR dokument, město podle něj řídit nepůjde

12. 11. 2018 16:41

Programové prohlášení vznikající Rady hl. m. Prahy je podle občanských demokratů PR dokument, ne materiál, podle kterého lze řídit město. Zastupitelé za ODS jsou nespokojeni především se záměry koalice v oblasti dopravy a parkování. Kritizují také to, že by město mělo ručit za hypotéky vybraným skupinám osob.

ODS Praha: Programové prohlášení koalice je PR dokument, město podle něj řídit nepůjde
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Praha potřebuje jasnou vizi a konkrétní kroky k řešení těch největších problémů – dopravy, parkování a bydlení. Programové prohlášení, které dnes podepsala vznikající koalice, bohužel nemá ani jedno z toho. Celý dokument je plný frází, pod kterými si lze představit leccos, konkrétní termíny a jasně kontrolovatelné kroky v něm však chybí. Rozhodně nepůsobí, jako strategický materiál, na jehož základě by se mělo řídit město, ale spíš jako volební program nebo PR dokument,“ uvedl lídr kandidátky občanských demokratů v Praze Bohuslav Svoboda.

„Za alarmující považuji především část, která se věnuje dopravě. Vznikající koalice nehodlá pokračovat ve výstavbě pražského okruhu ve stávající trase, to znamená další zpoždění a průtahy. Programovému prohlášení chybí také konkrétní postup v dostavbě městského okruhu a místo zjednodušení systému parkování chystá budoucí vedení města další rozšiřování modrých zón. Takové vedení města zastupitelé za ODS podpořit nemůžou,“ prohlásila předsedkyně zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija.

„Naprosto scestná je také představa, že město bude vybraným lidem ručit za hypotéku. Problém drahého bydlení totiž lze řešit jedině prostřednictvím zvýšení počtu bytů v Praze. K tomu je potřeba zjednodušit stavební řízení a odblokovat pozemky vhodné pro bytovou výstavbu. Sociální inženýrství v podobě ručení za hypotéku nic neřeší,“ uzavřel předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

David (SPD): Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně Rusku po čuni

20:41 David (SPD): Nesnesitelná lehkost hlasování v Europarlamentu. Hlavně Rusku po čuni

Jako poslanec Evropského parlamentu jsem se ucházel o členství v Delegaci EU - Rusko. Myslím si toti…