ODS: Předkládáme balíček 7 důležitých zákonů. Náš program budeme prosazovat i v opozici

29.11.2017 14:58 | Zprávy

Občanská demokratická strana společně se Stranou soukromníků ČR představila balíček sedmi důležitých zákonů, které zajistí bezpečnost pro občany České republiky nebo jim zjednoduší život.

ODS: Předkládáme balíček 7 důležitých zákonů. Náš program budeme prosazovat i v opozici
Foto: ODS
Popisek: ODS

ODS chce prosadit minimální výdaje na obranu ve výši 2 % HDP, zrušit daň z nabytí nemovitosti, odložit povinné e-recepty, vrátit povinný souhlas majitele nemovitosti s tím, že si do jeho nemovitosti někdo nahlásí trvalé bydliště, zrušení kontrolního hlášení DPH, zrušení EET a také zrušení zákazu prodeje o vybraných svátcích.

„Hlasy, které jsme dostali ve volbách, a mandát k naplňování našeho programu, bereme jako velký závazek. Nechceme v opozici jen přihlížet a kritizovat, ale i nabízet vlastní řešení problémů. Proto předkládáme první balík celkem sedmi zákonů, které mají zjednodušit život prakticky všem obyvatelům ČR, a to včetně podnikatelů a živnostníků," uvedl předseda ODS Petra Fiala.

„Většina našich návrhů se týká boje s rostoucí byrokracií, jeden pak naší bezpečnosti - chceme uzákonit zvýšení výdajů na obranu postupně na 2 % HDP. O bezpečnosti nestačí jen mluvit, musíme pro ni i něco dělat," dodal Petr Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Na zakázky Ministerstva obrany se bude chtít po volbách podívat

22:01 Zwyrtek Hamplová: Na zakázky Ministerstva obrany se bude chtít po volbách podívat

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na předražené zakázky Ministerstva obrany