ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda

17.11.2019 18:48

Na 30. výročí 17. listopadu předseda ODS Petr Fiala tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Na setkání Fiala řekl, že svoboda není nic abstraktního, ale je podmínkou dobrého života.

ODS: Příběhy disidentů a osobností listopadu ‘89 dokládají, jak cenná je svoboda
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

„Tradiční oběd v Mánesu s disidenty a lidmi listopadu ‘89. Jejich příběhy dokládají, že hrdinství má mnoho podob, že svoboda není nic abstraktního, ale že je to podmínka dobrého života. Lidem, kteří se postavili totalitní diktatuře, bychom měli naslouchat i dnes,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Setkání předsedy ODS s chartisty a disidenty, kteří jsou v ODS, nebo jsou jí blízcí, vždycky hezky ukáže, jak je pro ODS pilíř navazující na Listopad a disent silný. Žádná jiná strana nemá takto silný vztah právě k disentu a sametové revoluci. ODS je zkrátka jediným dědicem Občanského fóra, který přežil do dnešního dne,“ říká europoslanec a bývalý mluvčí Charty 77 Alexandr Vondra.

„Jsem moc potěšený, že se můžu potkat s kolegy z disentu a ODS pod záštitou Petra Fialy. ODS je legitimním nástupcem Občanského fóra a Občanské fórum vzešlo z Charty 77, a já stále vidím tuto kontinuitu. Na každoročním obědě v Mánesu jsem zkrátka mezi svými,“ uzavírá bývalý disident František Stárek Čuňas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

22:55 Mihola (KDU-ČSL): Čtyři dny učte a pátý den choďte na fakultu

Projev na 72. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2020 ke změně zákona o pedagogických pracovnící…