ODS: Senát se aktivních a pracovitých lidí nezastal

16.03.2016 19:08 | Zprávy
autor: PV

Občanští demokraté dnes vyzvali senátory, aby smetli ze stolu zákon o elektronické evidenci tržeb. Ti však zákon, který zlikviduje řadu drobných živnostníků, přesto podpořili.

ODS: Senát se aktivních a pracovitých lidí nezastal
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Přál jsem si, aby v horní komoře Parlamentu zvítězil zdravý rozum a Senát zákon o evidenci tržeb vrátil do Poslanecké sněmovny. Není možné akceptovat způsob, jakým tento zákon vznikal. Byl porušen zákon, což nelze tolerovat. Samotný princip EET je navíc škodlivý jak pro drobné podnikatele a živnostníky, tak v důsledku zatíží nás všechny – zákazníky i daňové poplatníky. Je absurdní, že předkladatel chce tímto zákonem narovnávat podnikatelské prostředí, přitom sám není schopen vyvrátit podezření, že jeho vlastní firmy účelově obcházely dotační pravidla, aby získaly dotace určené pro malé a střední firmy. Premiér musí začít situaci řešit. Jestliže Andrej Babiš problémy věrohodně nevysvětlí, budeme zvažovat hlasování o nedůvěře vlády,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Elektronická evidence tržeb poškodí všechny slušné a pracovité lidi. Znám spoustu starších lidí, kteří si přivydělávají třeba k důchodu, příjmy poctivě zdaňují, ale vůbec neumí zacházet s počítačem. Kvůli registračním pokladnám budou muset skončit. Velkému množství z nich se ani nevyplatí za nová zařízení zaplatit, protože si vydělají jen pár korun. Ať stát trestá podvodníky! Prostředků má na to dost už nyní, nemusí otravovat poctivé lidi. Je přitom evidentní, že registrační pokladny nic dobrého nepřinesou. Andrej Babiš se inspiruje v Chorvatsku, kde systém nezlepšil výběr daní, spousta živnostníků ale musela skončit. Překvapuje mě, že ani senátoři tyto argumenty nevzali v potaz a špatný zákon podpořili,“ říká senátorka Veronika Vrecionová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.