ODS: V senátním obvodu v Praze 6 a 17 bude kandidovat disident a publicista František „Čuňas“ Stárek

25. 5. 2016 16:55

Občanská demokratická strana vysílá do podzimního senátního boje disidenta a publicistu Františka Stárka, známého pod přezdívkou Čuňas. Do senátní kampaně se František Stárek rozhodl vstoupit kvůli aktuální společenské a politické situaci v České republice.

ODS: V senátním obvodu v Praze 6 a 17 bude kandidovat disident a publicista František „Čuňas“ Stárek
Foto: repro ČT, tan
Popisek: František „Čuňas“ Stárek je český publicista, bývalý šéfredaktor časopisu Vokno, disident a vězeň totality odsouzený na 5 let odnětí svobody

„Osobní svobody jedinců jsou v největším ohrožení za posledních pětadvacet let a situace se stále horší. Vstup oligarchů do politiky ve spojení s levičáckou představou ‚moudrého‘ státu vytváří smrtící koktejl pro demokracii a v důsledku i pro svobodu samotnou,“ vysvětluje František Stárek svou kandidaturu. František Stárek je autentickou osobností veřejného života a svůj život zasvětil boji za demokracii a svobodu. Pracuje jako badatel v Ústavu pro studium totalitních režimů ČR na projektech týkajících se českého undergroundu. V době totality byl za své demokratické postoje odsouzený celkem na 5 let odnětí svobody. Byl signatářem Charty 77, šéfredaktorem a vydavatelem undergroundového časopisu Vokno. Po revoluci nastoupil ke kontrarozvědce (dnešní BIS).

„Pro Františka ‚Čuňase‘ Stárka byly svoboda a demokracie vždy důležité. Stejně tak i pro ODS. Jsem rád, že za nás jako nestraník kandiduje do Senátu. Je to jen další důkaz toho, že ODS dnes oslovuje výrazné osobnosti, kterým záleží na tom, kam naše země směřuje. Věřím, že František Stárek uspěje a od podzimu bude obohacením našeho senátního klubu,“ dodává předseda ODS Petr Fiala.

Kandidát na senátora František Stárek se opírá o podporu členů místních sdružení ODS na Praze 6 a 17, kteří jej sami zvolili v přímé volbě jako nejlepšího kandidáta. Velkou podporu mu vyjádřilo i vedení pražské ODS. „František Stárek bojoval za demokracii již za minulého režimu, kdy za své názory strávil několik let ve vězení. Svou víru v demokracii potvrdil i po revoluci, když dlouhá léta pracoval pro nově vzniklou BIS. Jsem hrdý na to, že za ODS v Praze kandiduje undergroundová legenda,“ komentuje nominaci Filip Humplík, předseda pražské ODS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Domnívám se, že prádlo bychom si měli prát na úrovni lokálního prostředí

15:21 Ministr Havlíček: Domnívám se, že prádlo bychom si měli prát na úrovni lokálního prostředí

Projev na 14. schůzi Senátu 11. prosince 2019 – Informace vlády ČR o pozicích vlády a programu jedná…