ODS: Vládní koalice odmítla podpořit rodiny a zvýšila daně

02.03.2016 22:10

Občanští demokraté kritizují, že poslanci dnes odmítli podpořit návrh na slevy na dani pro živnostníky, kteří uplatňují paušál. Jejich rodiny by díky návrhu ODS získaly ročně přes 50 000 korun. Vláda ani neplní vlastní programové prohlášení, když odmítá zrušit 7% solidární přirážku.

ODS: Vládní koalice odmítla podpořit rodiny a zvýšila daně
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Vládní koalice dnes odmítla podpořit naše návrhy na slevy na dani pro živnostníky, kteří uplatňují paušál a zrušení solidární daně. Poškodila tak statisíce lidí a nezrušením solidární přirážky zvýšila daně. Je na panu premiérovi a ministrovi financí, aby vysvětlili živnostníkům a jejich rodinám, proč se rozhodli je ročně obrat o 50 tisíc korun. ODS bude i nadále usilovat o to, aby stát co nejméně obtěžoval pracovité a aktivní lidi a nechával jim v jejich peněženkách co nejvíce jejich peněz.,“ tvrdí Petr Fiala.

„Nerozumím tomu, proč vláda odmítá skutečně pomáhat rodinám. Navrhli jsme vrátit slevy na dani na partnera a děti pro živnostníky, kteří uplatňují paušál. Rodina se dvěma dětmi by tak ročně získala víc než 50 000 korun. Koalice ale tento návrh smetla ze stolu. Je jasné, že vládní proklamace o podpoře rodin jsou opět jen prázdné fráze,“ řekl Zbyněk Stanujra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paroubek: Krokodýlí slzy západních politiku nad Sýrií

6:34 Paroubek: Krokodýlí slzy západních politiku nad Sýrií

V posledních dnech se někteří vrcholní politici Západu pohoršují nad útoky syrské armády, nebo jak o…