Okamura: Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům

18.08.2020 13:04

Komentář na facebookovém profilu k oznámení vlády, že od září budou roušky opět povinné ve veřejné dopravě i vnitřních prostorech

Okamura: Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Vláda chce opět zavést plošná opatření proti nákaze covid-19. V této souvislosti je nutné si položit následující základní otázky, na které vláda z nejasných důvodů stále nedává odpověď:

  1. Jaké je skutečné a reálné zdravotní riziko u nemoci, která u drtivé většiny pozitivně testovaných probíhá nyní bez příznaků nebo s lehkým průběhem?
  2. Nemůže opět dojít k nárůstu rizik u ostatních diagnóz, kde dojde k prodloužení času léčení nebo péče vlivem omezení provozu, nebo vlivem karantény?
  3. Proč se nedaří chránit ohrožené skupiny seniorů v Domovech seniorů?
  4. Proč stále nefunguje chytrá karanténa a jaká je skutečná realita efektivity takzvané chytré karantény?
  5. Prověřují se informace o efektivním účinku některých dostupných a relativně levných léků, které byly podány starším lidem s příznaky nemoci?

Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům. Připomínám úvahy ministra vnitra Hamáčka z ČSSD o odkladu voleb a o hlasování na dálku. A upozorňujeme na neukončené šetření ohledně netransparentních veřejných zakázek.

Už tak je dost šílené, že tu máme v podstatě krizový stav kvůli epidemii Covidu, přičemž ale neexistuje jakékoli meřítko, jak určit co je u Covidu epidemie nebo ne. To je v této době dost zarážející. Připomenu, že u jiných nemocí to je standard. V případě chřipky, abychom mohli hovořit o epidemii, jde v ČR o hranici 1600 – 1800 případů nákazy na 100 000 obyvatel. V případě Covidu takovou hranici nikdo nestanovil a zřejmě to nikdo nechce, protože samozřejmě počty nakažených jsou oproti chřipce téměř 30 násobně nižší. Dnes to je například 5816 nakažených lidí na 10 milionů, tedy 58 na sto tisíc. Jakkoli noviny píšou o rekordním počtu, je to ve srovnání s jinými velmi závažnými nemocemi zanedbatelný počet, navíc u nemoci, která je, jak již víme, v drtivé většině případů neškodná. Nedozírné škody však vznikají na ekonomice, lidé jsou bez práce nebo se jim snížili příjmy. Tím stoupá závislost lidí na státu. Na rakovinu umře denně v průměru 72 lidí a za 5 dní umře na rakovinu víc lidí než na samotný koronavirus za celý uplynulý rok. Ročně dostane rakovinu 85 000 lidí a počty aktuálně nemocných jsou v řádu statisíců. A s nikým to v podstatě nehne.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macků (KDU-ČSL): Školní družina pracuje dlouhodobě v nevyhovujícím režimu

16:47 Macků (KDU-ČSL): Školní družina pracuje dlouhodobě v nevyhovujícím režimu

Dačičtí radní na svém zasedání dne 24. února schválili vyhodnocení veřejné zakázky na akci „Vybudová…