Vláda chce opět zavést plošná opatření proti nákaze covid-19. V této souvislosti je nutné si položit následující základní otázky, na které vláda z nejasných důvodů stále nedává odpověď:
- Jaké je skutečné a reálné zdravotní riziko u nemoci, která u drtivé většiny pozitivně testovaných probíhá nyní bez příznaků nebo s lehkým průběhem?
- Nemůže opět dojít k nárůstu rizik u ostatních diagnóz, kde dojde k prodloužení času léčení nebo péče vlivem omezení provozu, nebo vlivem karantény?
- Proč se nedaří chránit ohrožené skupiny seniorů v Domovech seniorů?
- Proč stále nefunguje chytrá karanténa a jaká je skutečná realita efektivity takzvané chytré karantény?
- Prověřují se informace o efektivním účinku některých dostupných a relativně levných léků, které byly podány starším lidem s příznaky nemoci?
Je nutné zabránit zneužití pandemie k politickým cílům. Připomínám úvahy ministra vnitra Hamáčka z ČSSD o odkladu voleb a o hlasování na dálku. A upozorňujeme na neukončené šetření ohledně netransparentních veřejných zakázek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV