Okamura (SPD): Fialova vláda hrubě a arogantně urazila všechny české zemědělce

19.02.2024 15:02 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k protestům zemědělců.

Okamura (SPD): Fialova vláda hrubě a arogantně urazila všechny české zemědělce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Představitelé Fialovy vládní pětikoalice v souvislosti protestem hrubě a arogantně urazili všechny české zemědělce. Hnutí SPD naopak podporuje protesty zemědělců. Premiér Fiala (ODS) o chystaném pondělním protestu zemědělců řekl, že “je to akce proruských sil”. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) jménem Fialovy vlády řekl, že nehodlá v pondělí jednat s protestujícími zemědělci. Prý to nepovažuje za smysluplné. Podobně urážlivě se vyjádřil i další zástupce Fialovy vládní koalice - europoslanec KDU-ČSL Zdechovský řekl, že protest “rozhodně nepodporuje, protože to organizuje pátá kolona Ruska”. Co si o jejich vyjádření myslíte vy? Napište mi do komentářů.

SPD podporuje protesty zemědělců. Fialova vláda a EU likvidují české zemědělství. Hnutí SPD považuje požadavky českých zemědělců a potravinářů a také Asociace samostatných odborů, kteří připravují na zítra 19. února akci občanského protestu, za zcela oprávněné. Naše zemědělství a potravinářství poškozuje byrokracie, dramaticky vysoké ceny energií, hnojiv, nájmů, pojištění, vody, osiv, práce atd., ale i vládou tolerované dovozy nekvalitních zemědělských komodit a produktů z Ukrajiny, kde nejsou dodržovány přísné normy EU. Zemědělci masově protestují v celé Evropské unii.

Hlavními důvody jsou uplatňování nesmyslného projektu Evropské unie Green Deal, rostoucí dovoz zemědělských komodit z mimounijních oblastí a schvalování dalších smluv umožňujících tyto dovozy, dále také schválené snížení „evropských dotací” na zemědělství ve prospěch podpory imigrace, podpory zbrojení a podpory režimu na Ukrajině.

Kromě toho nadnárodní maloobchodní řetězce odmítají platit vyšší výkupní ceny odpovídající nákladům zemědělců, a naopak udržují, nebo dokonce zvyšují své naprosto nepřiměřené obchodní přirážky a tím zvyšují ceny potravin pro občany. Dva roky je Fialova vláda vůči našim zemědělcům hluchá a nejednala s nimi. Dlouhodobě upozorňujeme na to, že vláda a ministři zemědělství za KDU-ČSL nebrání zájmy a práva našich zemědělců a potravinářů a že naopak vládní pětikoalice tyto klíčové sektory našeho národního hospodářství těžce poškozuje a postupně likviduje.

Zemědělství je strategickým odvětvím, které si zaslouží speciální podporu a ochranu ze strany státu. Hnutí SPD dlouhodobě naše zemědělce a potravináře hájí a prosazuje jejich ochranu například ve formě legislativních návrhů na obranu a podporu naší potravinové bezpečnosti a soběstačnosti. Tyto návrhy však vládnoucí pětikoalice odmítá.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Pomoc zemědělcům

Dobrý den, jste pro pomoc zemědělcům kvůli nepřízni počasí? Já to narovinu nechápu. Proč se pořád zemědělci tak podporují? Netvrdím, že to mají lehké, ale kdo to má dnes snadné? A podporují se snad jiná odvětví, protože se jim nedaří? Neměli by se zemědělci na takovou situaci připravit a třeba nějak...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman (PRO): Kampaň SPOLU přitvrzuje, věcná témata ale postrádá

10:44 Zeman (PRO): Kampaň SPOLU přitvrzuje, věcná témata ale postrádá

V mé ambulanci se léčí pacienti různých věkových a sociálních skupin a také samozřejmě voliči různýc…