Okamura (SPD): Kvůli zviditelnění jedinců nelze poškozovat zájmy České republiky

08.09.2020 17:51 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům cesty předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan

Okamura (SPD): Kvůli zviditelnění jedinců nelze poškozovat zájmy České republiky
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Delegace předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se vrátila z návštěvy Tchaj-wanu. Vystrčil učinil tuto cestu přes nesouhlas českého prezidenta a české vlády a prohlásil se dokonce v průběhu návštěvy za Tchaj-wance. Nejednalo se tedy o oficiální návštěvu, ale o "truc" provokaci, která měla za cíl jednak zviditelnění Miloše Vystrčila a skupiny senátorů před krajskými volbami, ale zároveň i poškození dobrých vztahů mezi Českou republikou a Čínou.

A již vidíme první důsledky Vystrčilovy cesty. Neměla žádný hmatatelný pozitivní přínos. Naopak čeští výrobci již přichází o milionové zakázky v Číně. V důsledku toho začnou přicházet Češi o práci. Nabídne jim pan Vystrčil z ODS nějakou jinou práci či peníze na živobytí? Nenabídne. ODS má je plná ústa prázdných řečí. Těmi se ale lidé nenají.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Změna zákona o střetu zájmů

Proč je nutná? V čem je pro nás jako lidi současná podoba špatná? Mám dojem, že se tu opět řeší něco, co nám lidem nepomůže – pokud ano, jak? Spíš se ale podle mě jedná o zákon šití někomu, hlavně premiérovi, na míru.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): ODS znovu ukázala, že je stranou založenou na diskusi

17:23 Kupka (ODS): ODS znovu ukázala, že je stranou založenou na diskusi

Více než 300 delegátů z celé České republiky se v sobotu 13. června 2026 osobně zapojilo do ideové k…